Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A norvég Ole Einar Björndalen nyerte a sílövők férfi 10 kilométeres sprintszámát a szocsi téli olimpián szombaton, és ezzel a téli játékokon az érmeket tekintve beérte az eddigi egyedüli éllovas honfitársát, a sífutó Björn Dählie-t.
Björndalennek, aki évek óta nem tartozik már a legnagyobb favoritok közé, a mostanival együtt 7 aranya, 4 ezüstje és 1 bronzérme van. Dählie 8 aranyat és 4 ezüst szerzett a téli ötkarikás játékok történetében.
Björndalennek ma sem volt könnyű dolga, mivel az esélyesek közül ő rajtolt el a legkorábban. Első, fekvő lövészete során hibátlanul lőtt - ahogyan a legnagyobb favoritnak tartott honfitársa, Emil Hegle Svendsen is. A biatlon világkupa éllovasa, a francia Martin Fourcade egyet hibázott, így ő 150 méteres büntetőkörre kényszerült.
A második, álló lövészet során aztán a 19-szeres világbajnok fenomén rontott egyet, csakhogy Svendsen lemásolta őt, ráadásul úgy tűnt, ő fizikálisan is elfáradt a rendkívül megterhelő, összesen 381 méter szintkülönbséggel rendelkező pályán. Fourcade második sorozatában hibátlan lett, de azzal, hogy minden esélyesnek kikiáltott versenyzőnek legalább egy rontott lövése volt, utat nyitott a jobban célzóknak.
Ilyen meglepetésember volt az osztrák Dominik Landertinger, aki már célban várta a favoritokat. Björndalennek 1,6 km-re a céltól kereken 5 másodperc előnye volt vele szemben, s ebből aztán 1.3-at meg is őrzött. A később rajtolók közül pedig a cseh Jaroslav Soukup bizonyult veszélyesnek az élmezőnyre hibátlan lövészetének köszönhetően, sőt, ő vezetett a második sorozat és 8,6 km után is, azonban a célba már 5.7 mp-s hátránnyal ért.
Ami igazán nagy meglepetés Björndalen sikerében - túl azon, hogy két éve nem nyert vk-futamot-, hogy 40 évesen ismét sífutásban bizonyult jobbnak az egész mezőnynél az egyik legnehezebbnek tartott, rengeteg emelkedővel tarkított pályán. Egykor vitán felül az egész mezőny legjobb sífutójának számított, de azt kevesen gondolták, hogy ugyanannyi lövőhibával jelenleg is képes megelőzni a két nagy esélyest, Svendsent és Fourcade-ot, ráadásul előbbit közel fél perccel, utóbbit pedig több mint tíz másodperccel, illetve úgy verjen meg erős riválisokat, hogy azoknak mind a tíz lövésük célba talált, azaz 150 méterrel rövidebb pályát teljesíthettek.
Gombos Károly egy hibával a 79. helyen végzett a 87 fős mezőnyben.
Biatlon, férfi 10 km sprint eredménye:
1. Ole Einar Björndalen (Norvégia) 24:33.5 perc (1 lövőhiba)
2. Dominik Landertinger (Ausztria) 24:34.8 (0)
3. Jaroslav Soukup (Csehország) 24:39.2 (0)
...79. Gombos Károly 28:04.3 (1)
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.