Taroltak az oroszok férfi sífutásban

A hazai közönség előtt szereplő Alekszandr Legkov nyerte a férfi sífutók szabadstílusú tömegrajtos 50 kilométeres versenyét a szocsi téli olimpia vasárnapi zárónapján.

  • MTI MTI
Taroltak az oroszok férfi sífutásban

Az oroszok nemcsak a 30 esztendős sportoló sikerének örülhettek, hanem annak is, hogy a második és harmadik helyen szintén hazai versenyző ért célba, ezzel pedig az is eldőlt, hogy az összesített éremtáblázaton már egyik nemzet sem taszíthatja le az első helyről Oroszországot, amelynek versenyzői - a két befejező szám előtt - 12 arany-, 11 ezüst- és 9 bronzérmet szereztek.

A sífutók utolsó számában Legkov mögött Makszim Vilegzsanyin és Ilja Csernuszov között célfotóval dőlt el a második és a harmadik hely sorsa. Az ezüst Vilegzsanyiné, a bronz Csernuszové lett.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?