A korábbi világelső Djokovic nagyot küzdött a 11. helyen kiemelt Dimitrovval, akinek ez volt pályafutása első elődöntője Grand Slam-tornán. Ha a 2011-ben győztes szerb teniszező - aki harmadszor lett finalista Wimbledonban - vasárnap megnyeri a tornát, akkor hétfőtől újra világelső lesz. Djokovic a fináléban a svájci Roger Federer és a világranglista-vezető spanyol Rafael Nadalt legyőző kanadai Milos Raonic mérkőzésének győztesével találkozik majd.
Eredmény (férfiak, elődöntő): Djokovic (szerb, 1.)-Dimitrov (bolgár, 11.) 6:4, 3:6, 7:6 (7-2), 7:6 (9-7)
később: Federer (svájci, 4.)-Raonic (kanadai, 8.)
Djokovicnak négy szett kellett Dimitrovot ellen
Az első helyen rangsorolt szerb Novak Djokovic négy játszmában legyőzte a címvédő Andy Murrayt korábban búcsúztató bolgár Grigor Dimitrovot pénteken, és ezzel bejutott a döntőbe a wimbledoni nyílt teniszbajnokság férfi versenyében.

A lakások akár ingyenes energetikai korszerűsítéséből is a kormányközeli üzleti körökhöz dől a pénz
Önként nem adta, kipereltük a végrehajtói kar szerződéslistáját: tíz- és százmilliók landoltak a NER figuráinál
„Gyilkosok 1939 óta” feliratú transzparens miatt tört ki botrány az izraeli-lengyel meccsen az UEFA Konferencia-liga debreceni selejtezőjén
Elhozta bulizni az Oscar-szobrát, vallott a hírhedt pofonról, ufót rajzolt az égre – itt járt Will Smith
Karikó Katalin: Amikor jön a következő pandémia, Amerika könyöröghet majd a kínaiaknak vagy Európának, hogy adjanak mRNS-oltásokat
Alaszkai csúcs: Trump a lojális, Putyin a dörzsölt embereit viszi magával
Putyin már úton van Alaszkába, egy megállót is beiktatott
Bloomberg-tudósítás: Trump segítsége nélkül csúszik ki a hatalom Orbán kezéből
Az amerikai tőke menekül, a német visszaszorulóban Magyarországon
Megvan, mikor érkezik haza Kapu Tibor
Extra jó helyen készül lakásokat építeni az ország hetedik leggazdagabb embere
Az Otthon Start program küszöbén igazán remek időzítés ez a rengeteg állami segítség mellett.
Kovács Bálint: Féltek a mocskos fideszező fiataloktól? Már elkéstetek
Van egy rossz hírem: hiába a tiltás, hiába a szózat.