Kárász Anna duplázott, azaz az egyesben aratott pénteki győzelme után szombaton Vad Ninettával párosban is a legjobbnak bizonyult 500 méteren a kajakosok és kenusok első világbajnoki válogatóján a Szeged melletti Maty-éren. A kétszeres olimpiai bajnok Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa duó kilencedik lett a döntőben, 200 méter után leálltak ugyanis.

Kárászék az utolsó 200 méterhez érkezve vezettek a versenyben, de kiválóan hajrázott Szabó Gabriella és Fazekas-Zur Krisztina duója is, amely azonban már nem tudta ledolgozni hátrányát, így néhány centivel kikapott.

"Nem voltam még ilyen helyzetben sosem, megnyugtató számomra az egyes és a páros siker is" – mondta a futam után Kárász Anna, a helyi Démász-Szeged versenyzője. "Tudtam, hogy szoros lesz a vége, és a következő válogatóra mindenképpen változtatnunk kell valamit a pályán, hogy még többet tudjunk kihozni belőle. A győzelemnek nagyon örülök, bíztam Ninettában és abban a munkában, amit elvégeztünk az elmúlt hónapok során" – tette hozzá.

A második helyen záró egység tagjai nem voltak boldogok az eredménnyel, főként Szabó Gabriella nem, aki pénteken egyesben nem jutott a fináléba.

"Úgy tűnik, ezúttal nem tudom átlépni a saját árnyékomat, ezt kellene a második válogatóig valahogyan megoldanom. Sajnos nem tudom azt a rengeteg sok munkát kiadni magamból, amit az elmúlt hónapokban szívvel-lélekkel elvégeztem" – nyilatkozott a négyesben olimpiai bajnok kajakos.

A dobogó harmadik fokára a Hagymási testvérpár, Anita és Réka állhatott fel, míg a tavalyi szülés, illetve gerincműtét után most visszatérő Kovács Katalin és Douchev-Janics Natasa párosa a táv közepén megállt.

Ami a további női számokat illeti, a kajakosoknál 1000 méteren egyesben Fazekas-Zur, párosban pedig a Sarudi Alíz, Bodonyi Dóra kettős volt a leggyorsabb, míg a kenu egyesek 200 méteres versenyét Takács Kincső nyerte.

A férfiaknál kék-két kajakos és kenus számot bonyolítottak le a viadal második napján. K-1 1000 méteren az olimpiai ezüstérmes négyes három tagja végzett a dobogón Tóth Dávid, Kammerer Zoltán, Pauman Dániel sorrendben, K-1 200-on pedig Dudás Miklós diadalmaskodott. A kenusoknál 1000 méter egyesben Vajda Attila nyert Vasbányai Henrik előtt, míg 200 párosban a Nagy Péter, Lantos Ádám kettős ért elsőként a célba.

A vb-válogató második fordulóját július közepén rendezik meg.

A mostani versenyen a vasárnapi zárónapon további tíz számban rendeznek döntőt.