Olasz tornagyőzelemmel zárult a Margitszigeten az idei Vodafone Kupa. A mieink 8-6-ra simán kikaptak az olaszoktól. Benedek szerint "hátul nagyon htékonyak voltunk".

Az olasz férfi vízilabda-válogatott nyerte a Vodafone Kupáért ötödik alkalommal kiírt négycsapatos tornát a Margitszigeten, miután a szombati zárónapon legyőzte a két hét múlva rajtoló oroszországi világbajnokságon szintén résztvevő magyar együttest.

A margitszigeti Hajós uszoda ötvenes medencéjében, telt ház, több mint háromezer ember előtt rendezett összecsapáson a Benedek Tibor szövetségi kapitány irányította világbajnoki címvédő hazai együttes rögtön az elején kétgólos hátrányba került (2-0). Sőt emberelőnyből a harmadik gólt is a rivális szerezte, de erre már érkezett válasz: centerből Bedő Krisztián volt eredményes (3-1).

A londoni olimpián ezüstérmes, tavalyelőtt világbajnoki negyedik, a 2014-es budapesti En-n pedig éppen a magyarok mögött bronzérmes olaszok agresszív stílusa a folytatásban ideig-óráig érvényesült, a második negyed közepe táján aztán a válogatottba visszahívott, és ott 250. mérkőzését játszó Szivós Márton bombája már célba ért (3-2).

A harmadik játékrész elején sikerült egyenlíteni is: Vámos Márton távolról váratlanul lőtt, labdája a jobb felső sarokba csapódott (3-3). Alig valamivel később a csapatkapitány Varga Dániel is távoli góllal jelentkezett, átvette a vezetést a magyar csapat (3-4). Nem maradt el azonban az egyenlítés, mi több: az utolsó szünet előtt kevéssel az ötödik vendéggól is megszületett (5-4).

A befejező nyolc percet egy messziről leadott sikeres olasz lövés vezette be (6-4). Varga Dániel hamar válaszolt, egyenlítés helyett azonban újból kétgólos lett a különbség, és ez megmaradt, mivel Vámos vízre pattintott bombájára is feleltek az olaszok (8-6).

Benedek Tibor így összegzett a szövetség Facebook-oldalán: "Hátul nagyon hatékonyak voltunk, elöl viszont rengeteg emberelőnyt kihasználatlanul hagytunk."  A torna harmadik helyét az ausztrálok felett diadalmaskodó spanyolok szerezték meg.

Eredmények: Olaszország-Magyarország 8-6 (3-1, 0-1, 2-2, 3-2)
a magyar góldobók: Varga Dániel, Vámos 2-2, Bedő, Szivós 1-1

Spanyolország-Ausztrália 9-6 (3-1, 2-2, 2-1, 2-2)

A 2015-ös Vodafone Kupa végeredménye: 1. Olaszország 9 pont, 2. Magyarország 6, 3. Spanyolország 3, 4. Ausztrália 0

A NASA is beszáll az elektromos repülőgépekbe

Logikus volna: ilyen lehetne az széthajtható iPhone

A harmadik hullám az iskolákat is elérte, egyre több helyen állnak át digitális oktatásra