Simán verte a női kéziválogatottunk Tunéziát első meccsén a dániai világbajnokság herningi csoportjában.

A tunéziai csapat elleni 39-20-as győzelemmel mutatkozott be a magyar női kézilabda-válogatott a dániai világbajnokság herningi csoportjában szombaton. Németh András szövetségi kapitány együttese fokozatosan húzott el, és már az első félidő végén 16-5-re vezetett. A folytatásban már nem összpontosított maximálisan az együttes, felpuhult a védelme, rááadásul Bíró Blanka kapus bokasérülést szenvedett.

Az elsősorban az olimpiai kvóta megszerzése miatt fontos vb-n a magyarok vasárnap 18.30-kor a két évvel ezelőtti ezüstérmes szerbekkel találkoznak.

A csoport (Herning), 1. forduló: Magyarország-Tunézia 39-20 (16-5)
gól: Tomori 6, Görbicz 5/1, Zácsik 4, Erdősi 4, Bódi 3, Mayer 3, Kovacsicz 3, Szucsánszki 3, Triscsuk 3, Kovacsics 2, Szamoránsky 2, Bulath 1, illetve Csebbah 10/2, Dzselezi 5, Kuki 2, Dzsuini 1, Szfar Ben Csker 1, Rezgui 1

Hamar kiderült, hogy nagyon egysíkú a tunéziai válogatott játéka: szinte mindig a beállóst, Kukit vagy az átlövő Csebbah-t keresték a labdával, és próbáltak hosszan, időt nyerve támadni. A magyarok ezzel szemben gyorsan, ötletesen támadtak, és könnyedén elléptek 4-2-re. Az iramot nem bírták az észak-afrikaiak, és amikor emberhátrányba kerültek, tovább nőtt a különbség. Görbicz kihagyta első vb-hétméteresét, a rivális pedig időt kért.

A félidő derekán egy 5-0-s etappal tetemes lett az előny, pedig nem volt hibamentes a magyarok játéka sem. Kiss 11 perc után kapott gólt, majd a ferencvárosi sort a győri váltotta. Abdallah kapus védései miatt 9-4-nél Németh időt kért, és elmondta a játékosainak, hogy "serdülőszinten" lövik a ziccereket, és több összpontosítást kért. Még a szünet előtt - újabb létszámfölényben - kétszámjegyű lett az előny (28. perc: 15-5).

A második félidőre Kiss helyett Bíró állt a kapuba, és a több európai klubban is megfordult Csebbah többször is kihasználta, hogy kevésbé figyel rá a védőfal. Igaz, a magyar támadásokkal szemben pedig a tunéziai védelem volt tehetetlen. A 39. percben, 23-10-nél Bírónak kibicsaklott a jobb bokája, Kisst vissza kellett cserélni.  A biztos vezetés, a sérülés és a tunéziaiak kétbeállós játéka megzavarta a magyar csapatot, így nem sikerült még nagyobb előnyre szert tenni. Az utolsó negyedóra 27-14-ről indult, Csebbah pedig külön lövőversenyt vívott Tomorival. A tunéziaiak 32-17-es hátrányuknál időt kértek, de a hajrában sem tudtak közelebb férkőzni a magyarokhoz.

Németh András a mérkőzés után úgy értékelt, hogy "az első félidő védekezése nagyon jó volt, majd amikor egyre inkább a támadásra figyeltünk, hátul már nem összpontosítottunk eléggé." Fontosnak nevezte, hogy mindenki játszhatott, és hozzátehette a magáét a vb-nyitómeccs sikeréhez. "Az orvosi stábbal már egyeztettem, Bíró vélhetően tud vasárnap védeni. A szerbek ellen fegyelmezett játékra lesz szükségünk" - nyilatkozta a szakvezető.

korábban: Montenegró-Szerbia 28-28 (16-14)
később: Dánia-Japán 20.45

A csoport további programja:
vasárnap, 2. forduló: Japán-Montenegró 16.15, Szerbia-Magyarország 18.30, Dánia-Tunézia 20.45
kedd, 3. forduló: Japán-Tunézia 16.15, Montenegró-Magyarország 18.30, Dánia-Szerbia 20.45
szerda, 4. forduló: Montenegró-Tunézia 16.15, Szerbia-Japán 18.30, Dánia-Magyarország 20.45
péntek, 5. forduló: Magyarország-Japán 16.15, Tunézia-Szerbia 18.30, Dánia-Montenegró 20.45

Elég csak beszélni, a mesterséges intelligencia megmondja, kit fenyeget az Alzheimer-kór