Ahogy várni lehetett, elmaradt az áttörés Trump és Putyin csúcstalálkozóján
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Elképesztően izgalmas meccsen egy pontot szerzett a magyar csapat, és már biztos nem lehet negyedik a csoportban, vagyis jó esélyei vannak a továbbjutásra. Az utolsó pillanatokban egyenlítettünk öngóllal, de megérdemeltük, óriásit küzdött a magyar csapat.
Óriási meccsen szereztünk egy pontot a szívósan védekező, erős és szervezett izlandiaktól.
Felejthetetlen meccs volt. A meccs elején még az izlandiak támadtak, ám fokozatosan átvettük az irányítást, rövidpasszos játékkal egyre több labdát szereztünk a középpályán. De a kapura igazából nem voltunk veszélyesek. Királytól láttunk megint bravúrt, Izland olykor-olykor megvillant, és mi is hibáztunk.
Aztán jött a 40. perc, Király kijött egy beívelésre, kicsúszott a kezéből a labda, aztán átesett rajta egy izlandi, egy másikat is kicsit meglöktünk: az orosz bíró a 11-es pontra mutatott. Sigurdsson bevágta magabiztosan. 1-0 Izlandnak!
A gól után próbáltunk erősíteni, de nem volt elég átütőerő. Egyre nyomasztóbb lett a mezőnyfölényünk, de az izlandiak masszívan védekeztek, nem tudtuk feltörni a védelmüket. Egyre érződött, hogy fokozódik az izgalom, a hibák és a sárgalapok száma is nőtt.
Végül Nikolics adta be a labdát, és a csereként beálló, veszélyes Böde elől menteni igyekvő Saevarsson öngólt lőtt közelről. 1-1, felrobbant a stadion!
#Euro2016 Watch: Saevarsson's own goal shatters #ISL dream as #HUN maintain top spot https://t.co/Eyl2Q2DYw6 #ISLHUN pic.twitter.com/VPRD9Ug2PV
— dna (@dna) June 18, 2016
A végén még volt egy veszélyes izlandi szabadrúgás a magyar 16-os vonaról, de mellé ment.
Nagyon izgalmas volt, de a magyar csapat igyekezete meghozta a sikernek számító döntetlent.
Ezzel 4 pontunk van, nem lehetünk már negyedikek, és jó esélyeink vannak a továbbjutásra. És még persze hátravan a portugálok elleni meccs, ahol, ha hasonló felfogásban és mentalitással játszunk, bármi lehet. Nem estünk pánikba, nem gyávultunk el, kitartóan csinátuk azt, amit kellett.
Gratulálunk, ez szép volt, fiúk!
A csoport állása:
Magyarország: 4 pont (+2 gólkülönbség)
Izland: 2 pont (0)
Portugália: 1 pont (0)
Ausztria: 0 pont (–2)
Ja, és Király!! Mekkora arc!
Döntetlennek így még sosem örültünk - Nagyítás-fotógaléria
A meccset több ezren szurkolták végig a Margit-szigeten, a mérkőzés után pedig elárasztották Budapest belvárosát az ünneplők.
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Az együttműködés fontosságát hangsúlyozta Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök is a pénteki alaszkai orosz-amerikai csúcs után tartott sajtótájékoztatón, ám részleteket egyikük sem árult el. Trump viszont már Vlagyimirnek hívja a „nagyszerű politikusnak” nevezett orosz vezetőt.
A szakemberek érdeklődve figyelték, miként viselkedik az amerikai és orosz elnök a tárgyalásuk előtt.