Bogár Zsolt
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A németek a győzelmükkel bevittek minket a nyolcaddöntőbe, mert már nem tudunk olyan rosszul szerepelni, hogy legkevesebb csoportharmadikként ne lennénk bent a 16 között. Azért a tévé előtt is gazdagabbak lettünk két igazán élvezetes meccsel. Ez volt a keddi (12.) játéknap.

Kétszer két meccset adtak kedden a foci Eb-n, és a tét számunkra az volt, hogy az eredmények szerencsés alakulása esetén bejuthatunk-e a következő körbe, anélkül, hogy játszottunk volna és számítana a Portugália ellleni meccs. Ehhez csak a németeknek kellett nyernie az északírek ellen, amit könnyed játékkal, de a legkisebb gólkülönbséggel meg is tettek.

Müllernek semmi nem jött össze

Már az első félidőben le akarta rendezni a meccset Németország a masszívan játszó északírek ellen. Igazság szerint több gólt is szerezhettek volna, csak Thomas Müllernek semmi nem jött össze. Az első gólig háromszor is ziccerbe került a Bayern támadója, de vagy a kapusba lőtte, vagy mellé, vagy a kapufa mentett.

©

A 30. percben aztán megint Müller volt a kulcsszereplő: Özil adott fel egy labdát Gomezre, aki egyből továbbtolta a 16-oson belülre befutó Müllernek. A csatár egy védővel a nyakán lövés helyett inkább visszapasszolt, Gomez pedig egyből ballal bevágta a labdát a kapuba.

Müllernek a gól után még egyszer volt egy kapufája, de rajta kívül is kihagyott még Özil, Götze és Gomez egy-egy ordító ziccert, így simán összejöhetett volna egy igen nagyarányú győzelem. Túl nagy jelentősége ennek nincs. Ha nem is volt túl jó  a helyzetkihasználás, támadásban sokkal jobban hasítottak a németzek, mint a lengyelek ellen. De a lényeg a lényeg: Németország a győzelmével játék nélkül is a 16 közé vitte Magyarországot.

Elkótyavetye: Így engedtek ki a spanyolok

Innentől kezdve már hátra lehetett dőlni, és a nap másik nagy meccsére, a horvát-spanyolra koncentrálni. A D csoport rangadóján a spanyolok már a 7. percben vezettek, de a horvátokon végig az látszódott, motiválja őket, hogy ne másodikként, hanem elsőként jussanak tovább a csoportból.  Ellenben a spanyolok kifejezetten minimálban nyomták, és csendes adogatással gyakorlatilag végigsztrájkolták az utolsó bő félórát.

Percről percre

Észak-Írország - Németország 0 -1

Az első félidő után Gomez góljával vezetnek a nagy kedvvel játszó németek, akik több góllal mehetnének, ha Thomas Müller három-négy hatalmas helyzete közül bármelyik bemegy. Ha így marad, a németek bevisznek minket is a 16 közé. A C csoport másik meccsén Ukrajna Lengyelországgal nulla nullára áll.

A horvátok bezzeg egy perccel az első félidő vége előtt Kalinic oxizásával egyenlítettek. A gólpasszt Perisic adta, de a második gólnál már ő volt a végrehajtó. A spanyolok a végjáékot nagyjából úgy szórakozták el, mint a horvátok a kétgólos előnyüket a csehek ellen.

Volt még két meccs ma: a lengyelek az ukránokat (1-0), a törökök a cseheket (2-0) győzték le.

Dunaferr: Az ukrán tulajdonos toborzott zsoldoscsapattal készült elfoglalni a vasművet