Erőnyerőként kezdi az olimpiai cselgáncs-tornát a 90 kilogrammosok között induló Tóth Krisztián. A KSI 22 éves versenyzője a kiegyensúlyozott mezőnyben az aranyra is esélyes lehet.

A cselgáncs világában járatosak reményei szerint csak a harmadik fordulóban, a legjobb 16 között indul igazán a világbajnoki ezüstérmes Tóth olimpiai tornája, első ellenfele, a kenyai Kiplangat Sang ugyanis verhetőnek tűnik. Bár Ungvári Miklós elvesztett bronzmeccse elég közeli és fájó példa arra, hogy az olimpián egyetlen tizedmásodpercnyi kihagyás is végzetes lehet, bízzunk benne, hogy a magabiztos jósoknak most igazuk lesz. Onnan viszont már semmi esetre sem lesz fáklyásmenet: olimpiai bajnok, Európa-bajnok, és idei világranglista-vezető egyaránt található a lehetséges ellenfelek sorában.

Az aktuális világranglistát Tóth is vezette 2015-ben, júniusban pedig úgy nyert aranyérmet a budapesti Grand Prix-n, hogy – mint a verseny után elmondta –nem készült külön erre a versenyre, a GP előtt erőprogramot csinált, és keveset dzsúdózott.

Eredménylistája a GP-arany előtt is terjedelmes volt, 2009-ben ezüstérmet az ifjúsági világbajnokságon, egy évvel később bronzérmes az ifjúsági Európa-bajnokságon és az ifjúsági olimpián. 2011-ben megnyerte az U23-as Eb-t, a junior Eb-n pedig harmadik lett. Abban az évben lett először magyar bajnok, a hazai versenyt azóta minden évben megnyerte. 2013-ban a felnőtt Európa-bajnokságon tagja volt az ötödik helyen végzett csapatnak, a vb-n pedig ötödik helyezést szerzett. Az U23-as világbajnokságon első, 2014-ben harmadik lett a felnőtt Európa-bajnokságon, második a világbajnokságon. A junior világbajnokságon első az U23-as világbajnokságon ötödik helyezést szerzett. Az idei Eb-n ezüstérmes lett.

A legnagyobb cél általa bevallottan is az olimpia, ennek rendelt alá mindent. Még tavaly, a kvótáért folytatott közdelem idején nyilatkozta, hogy „nem iszom előre a medve bőrére, de a kvóta szinte biztos. Számomra azonban nem ez a legfontosabb, hanem az, hogy ott jól szerepeljek.”