A női vízilabda válogatottnak nem sikerült feledtetheti a férfi csapat kiesését, nagyon nehéz meccsük volt és tudtak nyerni a USA ellen. Pars Krisztián jól kezdte szereplését kalapácsvetésben, a fináléba jutott. Kajak-kenuban a már Rióban is aranyat szerző Kozák Danuta egyesben is simán lépett tovább a döntőbe. Kövesse velünk az olimpiát percről percre tudósításunkban!

A mai főbb programok magyar szempontból:

ATLÉTIKA
16.05-17.01: kalapácsvetés, selejtező, B csoport
Pars Krisztián harmadikként jutott a döntőbe, 75,49-ces dobással.

15.12-16.02 középfutamok
15.12-15.20 férfi K-2 1000 m Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin 3. lett, ezzel döntősök
15.20-15.34 férfi C-1 200 m Hajdu Jonatán 4. lett, így B-döntősben folytatja
15.34-15.48 férfi K-2 200 m Molnár Péter, Tótka Sándor nyerték futamukat, ott vannak a döntőben
15.48-16.02 női K-1 500 m Kozák Danuta nyert, ezzel ő is döntős

MŰUGRÁS (Maria Lenk Uszoda)
20.00-23.10 (15.00-18.10): női toronyugrás selejtező (Kormos Villő)

2. Tawin Hanprab (Thaiföld)

3. Kim Tae Hun (Koreai Köztársaság) és Luisito Pie (Dominikai Köztársaság)

Női 49 kg, olimpiai bajnok:

Kim Szo Huj (Koreai Köztársaság)

2. Tijana Bogdanovic (Szerbia)

3. Panipak Wongphatthanakit (Thaiföld) és Patimat Abakarova (Azerbajdzsán)

Két amerikai és egy jamaicai arany a szerda esti atlétikai döntőkben

A női 200 méteren a jamaicai Elaine Thompson - a 100 méter bajnoka - nagy fölénnyel nyert a szám vb-győztese, a holland Dafne Schippers, valamint az amerikai Tori Bowie előtt.

A 100 méter gáton hármas amerikai siker született: Brianna Rollins diadalmaskodott Nia Ali és Kristi Castlin előtt.

A női távolugrás döntőjében a világbajnok amerikai Tianna Bartoletta (7,17 méter) két centiméterrel volt jobb, mint a londoni bajnok honfittársa, Brittney Reese. Az orosz Darja Klisina - Rio egyetlen orosz atlétája - 6,63 méterrel kilencedik lett.

Elaine Thompson
©

Hármas amerikai győzelem női 100 gáton

Brianna Rollins diadalmaskodott Nia Ali és Kristi Castlin előtt

©

Férfi kézi: Kiestek a horvátok

Így az elődöntőben a lengyelek a dánokkal, a franciák pedig a németekkel játszanak majd.

Justin Galtin nem jutott be a 200 méteres síkfutás döntőjébe! Bolté a legjobb idő, naná!

Justin Gatlin csak a 3. lett a futamban, ezzel lecsúszott a döntőről. A legjobb idővel természetesen Bolt jutott be, rajta kívül csak ketten futottak 20 másodpercen belül, De Grasse és Lashawn Merritt.