Az atlétikai döntőkben két amerikai arany is született.

A női 200 méteren a jamaicai Elaine Thompson - a 100 méter bajnoka - nagy fölénnyel nyert a szám vb-győztese, a holland Dafne Schippers, valamint az amerikai Tori Bowie előtt.

A 100 méter gáton hármas amerikai siker született: Brianna Rollins diadalmaskodott Nia Ali és Kristi Castlin előtt.

A női távolugrás döntőjében a világbajnok amerikai Tianna Bartoletta (7,17 méter) két centiméterrel volt jobb, mint a londoni bajnok honfittársa, Brittney Reese. Az orosz Darja Klisina - Rio egyetlen orosz atlétája - 6,63 méterrel kilencedik lett. A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) hétfőn fogadta el a versenyző fellebbezését. Klisina hitelt érdemlően igazolta, hogy versenyeken és azokon kívül is alávetette magát doppingellenőrzéseknek Oroszországon kívül. Honfitársait az államilag támogatott doppingolás miatt zárták ki az olimpiáról.

Amnesty: Tömeggyilkosságokat, háborús bűnöket követtek el a törökök és szövetségeseik

A Kaukázusban magyar őstörténti vonatkozású sírokat tártak fel

Készül a dolgozat a magyar gyermekjogokról – nem úgy néz ki, hogy jeles lesz

Akár ki is hátrálhat a kormány a 3-as metró támogatási szerződéséből

Kiakadtak egy mexikói város lakói, mert a kartonból készült mását küldte a polgármester egy rendezvényre maga helyett