Nikolics Nemanja is betalált kedden a Legia Warszawa Borussia Dortmund elleni, idegenbeli találkozóján, melyen 8-4-es német siker született. Ezzel a mérkőzés a labdarúgó-Bajnokok Ligája történetének leggólgazdagabb meccse lett.

A dortmundi mérkőzésen a magyar válogatott támadó csak a kispadon kezdett, együttese mégis gyorsan vezetést szerzett, sokáig azonban nem örülhetett, mert a Dortmund a 17. és a 20. perc között háromszor is eredményes volt. A gólgyártás ezután is folytatódott, a 75. percben becserélt Nikolics pedig a 83.-ban volt eredményes. A meccsen a hosszú sérüléséből most visszatért német Marco Reus három gólt szerzett.

A BL eddigi gólrekordját a 2003. november 5-én játszott AS Monaco–Deportivo La Coruna-meccs tartotta 11 góllal (8-3).

A nap rangadóján, a Sevilla–Juventus-mérkőzésen hiába szerzett vezetést korán a spanyol együttes, Franco Vazquez az első félidő derekán néhány percen belül két sárga lapos szabálytalanságot is bemutatott, így kiállították. Az olasz bajnok még a félidő végén, egy a spanyolok által hevesen vitatott büntetőből egyenlített, majd a második játékrészben, annak is a hajrájában két gólt szerzett, így első olasz csapatként győzött a Sevilla otthonában.

A hétvégi bajnoki után a keddi mérkőzésen is pályára lépett a Juventusban a 16 éves Moise Keane, aki ezzel a BL első 2000-es években született játékosává vált.

Az ötödik forduló keddi találkozóit követően a már korábban nyolcaddöntőbe jutott Borussia Dortmundhoz most csatlakozott a Lisszabonban győztes Real Madrid, az E csoportban az AS Monaco és a Bayer Leverkusen, a G csoportban a Leicester City, illetve a H csoport élére állt Juventus.