Jól kezdődött a görögországi Lutrakiban zajló Kick-box-Eb a magyarok számára.

Hét arany- és négy ezüstérmet szereztek a magyar versenyzők a Görögországban zajló kick-box Európa-bajnokság első döntős napján. A magyar szövetség szombati tájékoztatása szerint a Lutrakiban zajló kontinensviadalon Veres Roland kétszer is a dobogó felső fokára állhatott fel, miután az 57 kilogrammosok között az úgynevezett pointfighting és kick-light szabályrendszerben is a legjobb volt.

Szintén aranyérmet szerzett pénteken Mórádi Zsolt (84 kg), Jároszkievicz Krisztián (+94 kg), Murvai Lívia (50 kg), Busa Andrea (65 kg) és Kondár Anna (70 kg) pointfightingban, melyben Szabó Dorina (60 kg) ezüstérmesként zárt.

A kick-light szabályrendszerben Bayer Péter (+94 kg), Busa Gabriella (55 kg) és Gremen Petra (60 kg) egyaránt a második helyen zárt. Az Európa-bajnokságon 34 ország versenyzői indultak