Magnus Carlsen az utolsó versenynapon töltötte be a 26-ot, pont aznap, amikor legyőzte kihívóját, Karjakint.

Rájátszás után a címvédő norvég Magnus Carlsen lett a sakkvilágbajnok, miután a New York-i párosmérkőzés szerdai rapidjátszmáiban 3-1-re legyőzte kihívóját, az orosz Szergej Karjakint. Carlsen az utolsó versenynapon ünnepelte 26. születésnapját.

A klasszikus időbeosztású tizenkét parti után döntetlen volt az állás. A nyolcadik játszmában Karjakin, a tizedikben Carlsen győzött, a másik tíz parti döntetlent hozott. Szerdán négy rapidjátszmára került sor 25-25 perc gondolkodási idővel és 10-10 másodperc többletidővel lépésenként.

A viadal honlapja szerint az első két rapidjátszma döntetlennel ért véget, előbb a 37., majd a 84. lépésben. Aztán a harmadikban, amikor Karjakin játszott világossal, időzavarba került az agresszíven játszó címvédővel szemben, és így a 38. lépésben feladta a partit. Az utolsó, negyedik rapidjátszmában Carlsen világossal a Szicíliai védelmet választotta, ismét keményen támadott, időprésbe szorította riválisát, aki az 50. lépésben megadta magát.

A finálé hivatalos szakkommentátora Polgár Judit volt, Twitter-gratulációját lásd alább. A mérkőzés 1 millió eurós összdíjából Carlsen 550 ezer, míg Karjakin 450 ezer eurót kapott.