Hét magyar hajó szerepelhet a vasárnapi 200 méteres A döntőkben a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A szombat délutáni középfutamokban egyformán az első három hely ért finálét. A kajakos Kozák Danuta és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenus duó elsőként, míg a kajakos Birkás Balázs másodikként ért célba versenyében.

A négy magyar középfutamos egység közül egyedül a győri kenus, Takács Mihály - Devecseriné Takács Kincső testvére - nem járt sikerrel, ő hatodik lett a második fordulóban, így a zárónapon a B fináléban szállhat vízre.

A többi magyar már az előfutamokból biztosította helyét a legrövidebb táv fináléiban, illetve a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kenus duó előcsatározás nélkül lett döntős, miután C-2 200 méteren éppen kilenc egység nevezett.

Kimondta a WHO: nem a rák vagy a szívbaj, hanem a klímaváltozás a 21. század legnagyobb egészségügyi fenyegetése