Kiejtette a román labdarúgókupa negyeddöntőjében a Dinamo Bucuresti csapatát csütörtök este a harmadosztályban játszó AFK Csíkszereda.

Gól nélküli első félidő után a székelyföldi együttes két gyors góllal kettő nullra elhúzott ugyan, de néhány perc alatt a Dinamó kiegyenlített. A hosszabításnak is csak a második félidejében született gól. Ekkor a bukaresti csapat szerzett előnyt, ezt viszont AFK Csíkszereda egyenlítette ki, így lett 3-3 a végeredmény.

A tizenegyesrúgások első sorozata sem döntötte el a továbbjutást, a Csíkszereda kapusa azonban hárította a Dinamo utolsó 11-esét, és mindenki azt hitte, kivívták a továbbjutást. A közönség már ünnepelt, a bíró azonban jelezte: meg kell ismételni az utolsó 11-est mert szerinte a csíkszeredai kapus a rúgás előtt elmozdult a gólvonalról. Bordás Dániel azonban a megismételt büntetőt is kivédte.

A Román Kupában két székelyföldi csapat is bejutott a legjobb nyolc közé. A sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK szerdán 5-0-s győzelmet aratott a másodosztályú CS Mioveni ellen.

Magyar hardverrel és szoftverrel készíti majd a fotókat az üstökösvadász űrszonda

Medián: Jakab a legnépszerűbb ellenzéki kormányfőjelölt, Karácsony a legjobb "második favorit"

Egy friss teszt szerint könnyű zsákmány a tolvajoknak a kulcs nélküli indítású autó