A Telekom Veszprém hazai pályán 25-19-re legyőzte a címvédő francia Montpellier HB csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában, vasárnap.

A veszprémiek közül Jamali Iman és René Toft Hansen hiányzott taktikai okok miatt a találkozóról, amit az európai szövetség a forduló rangadójának választott.

A szerb irányító, Petar Nenadic vezérletével kiválóan kezdtek a hazaiak (8-2), de Melvyn Richardson góljaival tartotta magát a címvédő (10-6). Az első félidő végén felváltva estek a gólok, a rendkívül hatékonyan támadó, remek kapusteljesítménnyel megtámogatott Veszprém a szünetben néggyel vezetett.

A második félidő elején sem változott a meccs képe, a macedón Dejan Manaszkov és a svéd Andreas Nilsson hasznos játékával tartotta a különbséget a házigazda. A Vincent Gerard helyére becserélt svájci kapus, Nikola Portner remekül mutatkozott be a Montpellier kapujában, a magyar csapat ennek ellenére magabiztosan, hat góllal győzött.

A vendégek – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Melvyn Richardson volt kilenc góllal.

A két csapat 14. alkalommal találkozott egymással a BL-ben, négy francia siker mellett ez volt a veszprémiek tizedik győzelme.

A januári német-dán közös rendezésű olimpiai kvalifikációs világbajnokság miatt szünet következik a BL csoportkörében. A hat győzelemmel és négy vereséggel az A csoport negyedik helyén álló Veszprém február 9-én a listavezető Barcelonát fogadja. A B csoportban hét sikerrel, egy döntetlennel és két vereséggel a második helyen álló MOL-Pick Szeged egy nappal később a szlovén Celje otthonában lép pályára.

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 18 pont, 2. Vardar Szkopje (macedón) 13, 3. Rhein-Neckar Löwen (német) 12 (312-294), 4. Telekom Veszprém 12 (288-274), 5. Vive Kielce (lengyel) 12 (314-303), 6. Meskov Breszt (fehérorosz) 5 (277-315), 7. IFK Kristianstad (svéd) 5 (284-334), 8. Montpellier HB 3

Érdekesnek találta cikkünket?
Legyen HVG pártoló tag!

A HVG Pártoló Tagság programja az első olyan kezdeményezés, aminek keretében az olvasóink közelebb kerülhetnek szerkesztőségünkhöz és támogatásukkal segíthetik, hogy újságírói munkánkat továbbra is az eddig megszokott magas színvonalon végezhessük. Tagjainknak heti exkluzív hírlevelet küldünk, rendezvényeket kínálunk, a könyveinkre és egyéb termékeinkre pedig komoly kedvezményt adunk. Támogatóként már heti egy kávé árával is hozzájárulhat a minőségi újságíráshoz! „Amikor annyira eluralkodik a mindennapi életünkön a virtualitás, üdítő igazi emberi kapcsolatokat építeni.”
K. Erna – Pártoló tag

„Régóta olvasom a HVG-t és cikkei között mindennap találok érdekfeszítőt!”
H. Szabolcs - Támogató
Csatlakozzon programunkhoz, támogassa munkánkat egyszeri hozzájárulással vagy fizessen elő a hetilapra!
A HVG Pártoló Tagság programja az első olyan kezdeményezés, aminek keretében az olvasóink közelebb kerülhetnek szerkesztőségünkhöz, és támogatásukkal segíthetik, hogy újságírói munkánkat továbbra is az eddig megszokott magas színvonalon végezhessük. Támogatóként már heti egy kávé árával is hozzájárulhat a minőségi újságíráshoz! Csatlakozzon programunkhoz, támogassa munkánkat egyszeri hozzájárulással vagy fizessen elő a hetilapra!
A II. kerületben kezdik majd el tesztelni az iskolabuszokat

Jövőre sem emelkednek a kukadíjak, inkább kifizeti az állam a veszteséget

Vágják a fákat a Normafánál, egy magán telken

Házi feladat a téli szünetre – itt egy lista, reméljük hasonló feladatokat kapnak a gyerekek

Financial Times: Soros György az év embere

Izgalomba hozta a kutatókat a 100 millió éves madártoll, amit borostyánba zárva találtak meg