hvg.hu/MTI

A Manchester City megvédte címét az angol labdarúgó Ligakupában, miután a vasárnapi, londoni döntőben tizenegyespárbajt követően legyőzte a Chelsea-t. A londoniaknál volt dráma bőven.

A találkozó rendes játékidejében nem esett érvényes gól. Bár az 55. percben Agüero betalált Kepa hálójába, azt az asszisztens jelzésére a videóbíró megerősítésével nem adta meg a játékvezető.

A hosszabbítás is gól nélkül csordogált le, de a nézők így sem maradtak izgalmak nélkül. A 119. percben ugyanis a Chelsea menedzsere, Maurizio Sarri úgy döntött, lecseréli az egyik védése után a gyepen maradt, majd azután is többször nyújtó, sérültnek tűnő Kepát, aki azonban ellenszegülve az utasításnak a pályán maradt.

©

Sarri, akinek a tekintélye az utóbbi hetekben erősen erodálódni látszott, emiatt dührohamot kapott: előbb egy széket ütött, majd megindult a kijárat felé, ahonnan csak az utolsó pillanatban fordult vissza. Újra a kispadhoz lépkedett, ahol segítője, Gianfranco Zola véleményét is kikérte, és a negyedik játékvezetővel is konzultált. A furcsa vita hosszú percekig tartott, úgy, hogy közben Kepa cseréje, Caballero a technikai zónában várta, hogy pályára léphessen még a tizenegyesek előtt. Végül Kepa maradt a kapuban.

A kínos közjáték után a bíró három percet tett rá a hosszabbítás játékidejére, majd következett a büntetőpárbaj. Ott Kepa, bár megvolt az esélye, hogy Agüero lövését is kivédje, csak Sanéét tudta kifogni.

A másik oldalon Ederson Jorghino labdáját tudta kibokszolni, míg David Luiz próbálkozása a kapufáról kifelé pattant, így a végeredmény 4-3 lett.

A Manchester City így hatodszor hódította el a Ligakupát, és amikor döntőbe jutott, csupán egyszer, 1974-ben maradt alul. Az ötszörös Ligakupa-győztes Chelsea-nek a nyolcadik fináléjában ez volt a harmadik veresége.

Olasz ritkaság: eladó egy Ferrari motoros Lancia Thema 8.32