A magyar férfi vízilabda-válogatott fölényes, 23-5-ös győzelmet aratott a dél-afrikai csapat felett a dél-koreai Kvangdzsuban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportküzdelmeinek zárófordulójában.

A magyarok a nyitókörben Új-Zélandot (24-4), a második fordulóban pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Spanyolországot (13-11) győzték le, így tét nélkül várhatták a pénteki összecsapást, amely előzetesen is inkább egy erősebb átmozgató edzésnek ígérkezett. Az első mérkőzésen ujjtörést szenvedett Varga Dénesre ezúttal sem számíthatott a szakvezetés.

A várakozásoknak megfelelően a magyarok végig óriási fölényben vízilabdáztak, s mindössze a gólkülönbség volt az egyetlen kérdés. A találkozón végül minden magyar mezőnyjátékos betalált, a legeredményesebb közülük Zalánki Gergő lett öt góllal.

"Minden tiszteletem a dél-afrikaiaké, hiszen elsősorban amatőr játékosok, a saját pénzüket költve szerepelnek a világbajnokságon, mindent megtettek azért, hogy kihozzák magukból a maximumot. Mi a saját játékunkat játszottuk, igyekeztünk gyors támadásokat vezetni" – mondta Märcz Tamás a találkozót követően.

A szakember hozzátette, volt azért olyan a mérkőzésen, hogy rá kellett szólnia játékosaira, mivel az első két negyedben a zóna elleni támadásban és az emberelőnyös helyzetekben sem úgy járatták a labdát, ahogyan azt szerette volna. "Különösen a második negyedben volt kicsit kényelmes a támadásvezetés, aztán rákapcsoltunk. Váltogattuk a védekezéseinket, a begyakorolt dolgok jól mennek, de amiket kevesebb időnk volt elsajátítani, azok még most sem működtek csúcsszinten."

A válogatott csoportgyőztesként már korábban biztosította helyét a keddi negyeddöntőben, ahol az A csoport második (Szerbia, Montenegró vagy Görögország) és B csoport harmadik helyezettje (Ausztrália vagy az Egyesült Államok) összecsapásának továbbjutójával találkozik majd közép-európai idő szerint 10 órakor.

Csoportelsőként jutott tovább a férfi vízilabda-válogatott a világbajnokságon

A magyarokkal azonos csoportban szereplő új-zélandi válogatott 8-8-as döntetlent játszott a dél-afrikai csapattal, ami azt jelenti, hogy Märcz Tamás együttese a záróforduló eredményétől függetlenül a C jelű négyes élén végez, azaz közvetlenül a negyeddöntőben folytatja majd szereplését a kvangdzsui világbajnokság férfi vízilabdatornáján.