MTI / hvg.hu

1-1-es döntetlen játszott a Ferencváros a máltai Valletta FC-vel a Bajnokok Ligája selejtezőjében, de összesítésben továbbjutott.

Bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójába a Ferencváros, miután a múlt heti, hazai 3-1 után kedden 1-1-es döntetlent játszott a máltai Valletta otthonában. A Fradi így 4-2-es összesítéssel jutott tovább.

A Máltán rendezett meccsen a helyiek szerezték meg a vezetést először a 27. percben egy büntetőből, amelyet azért kapott a Valletta FC, mert Lovrencsics pdarúgott Tulimierinek. A 11-est Mario Fontanella értékesítette.

A Ferencváros végül a 60. percben egyenlített, ekkot Tokmac Nguen a 16-os bal sarka felől középre cselezte magát, majd jobbal betekerte a labdát.

Bár a Fradi játéka most csak egy döntetlenre volt elég, a továbbjutást így is megszerezték.

A harmadik fordulóban a horvát Dinamo Zagreb lesz a Ferencváros ellenfele, mivel a várakozásnak megfelelően búcsúztatta a grúz Saburtalo csapatát. A horvát együttes kedden, hazai pályán három góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél.