A torna győztese kijut a tokiói olimpiára.

A magyar női kézilabda-válogatott 39-15-re legyőzte Kazahsztán csapatát a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság szombati nyitónapján, a csoportkör első fordulójában. A két csapat korábbi egyetlen meccsét, a 2008-ban Pekingben rendezett nem hivatalos felkészülési találkozót a kazahok nyerték 30-26-ra.

A magyar női válogatott történetének 150. világbajnoki mérkőzését mindkét csapat sok hibával, pontatlanul kezdte. A kazahok a hatodik percben 3-2-re vezettek, ám ezt követően Tomori Zsuzsanna vezérletével 8-0-s sorozatot produkáltak a magyarok, és a szélsők góljaival elhúztak ellenfelüktől.

Labdaeladásai és rossz lövései ellenére növelni tudta előnyét a magyar csapat, amelyben már az első félidőben szinte az összes cserejátékos lehetőséget kapott. A 23. percben alakult ki először tízgólos különbség, a szünetben pedig már 22-8 volt az állás.

A második félidő három kazah találattal kezdődött, és mivel tíz perc alatt mindössze egyszer találtak be a magyarok, Rasmussen időt kért. Ezt követően ismét mozgékonyabbá, gyorsabbá vált együttese, kiváló védekezésének köszönhetően a 41. perctől egészen a legvégéig csupán egy gólt kapott, így fölényesen győzött.

A kazahok legeredményesebb játékosa Dana Abilda volt, aki 13 lövésből öt gólt dobott.

A magyarok vasárnap Spanyolország, kedden Montenegró, szerdán Szenegál, pénteken pedig Románia ellen játszanak, a középdöntőbe az első három helyezett kerül. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

Vörösiszap-katasztrófa: börtönben maradnak a Mal-vezetők