A Napoli a Twitter-oldalán jelentette be a mérkőzés után, hogy megválnak az edzőtől. Azt is hozzátették, hogy a barátság és a tisztelet továbbra is megmarad Aurelio De Laurentiis elnök és Carlo Ancelotti között.
SSC Napoli has taken the decision to part ways with first-team coach Carlo Ancelotti.
— Official SSC Napoli (@en_sscnapoli) December 10, 2019
The friendship and mutual respect between the club, President Aurelio De Laurentiis and Carlo Ancelotti remain intact.
Ennek némileg ellentmond, hogy a BBC szerint nem volt éppen felhőtlen kettejük viszonya. A múlt hónapban komolyan összezördültek azon, hogy az elnök egy hetes edzőtáborba küldte volna a csapatát, míg Ancelotti és a csapat ez ellen fellázadt. Már akkor lehetett olyan hangokat hallani, hogy ez az edző állásába kerülhet.
Míg a BL-ben a csapat a Liverpool mögött továbbjutott a második helyen, addig a bajnokságban csak a hetedik helyen állnak és az előző 7 bajnoki meccsükön is nyeretlenek maradtak.
Az olasz sajtó szerint Gennaro Gattuso, a Milan volt játékosa és edzője lesz Ancelotti utódja.