A magyar teniszezőnő francia társával együtt érdemelte ki az elismerést a WTA-nál.

A női teniszversenyeket szervező WTA a honlapján jelentette be, hogy a Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős lett az év párosa.

A szervezet emlékeztett, hogy

a duó 2019-ben előbb döntőt játszott az Australian Openen, majd a Roland Garroson diadalmaskodott, később pedig megvédte címét az évzáró világbajnokságon.

A jó eredményeknek köszönhetően a francia Mladenovic már 2019. június 10-én az első helyre került a páros-világranglistán, jelenleg a második pozíciót foglalja el 6990 ponttal. Ugyanezen rangsorban Babos most a harmadik (6965 pont), az első helyen a cseh Barbora Strycova (7110) áll.

A WTA öt kategóriában díjazta 2019 legjobbjait: az év játékosa a világranglistát vezető ausztrál Ashleigh Barty lett, a legtöbbet fejlődő teniszezőnek pedig az amerikai Sofia Kenint választották, aki idén nyerte pályafutása első tornáját, három trófeát szerzett, és a világranglista 14. helyén zárta az évet.

Az év felfedezettje a kanadai Bianca Andreescu lett, aki tavaly ilyenkor csak 178. volt, de az év végére a világranglista 5. helyéig lépett előre.

Az év visszatérőjének Belinda Bencicet választották, aki 2015 után idén ismét tornát tudott nyerni. A svájci teniszező 2017-ben a 318. pozícióba csúszott vissza, tavaly a 37. helyen zárt, jelenleg pedig a nyolcadik.

Babosék újra megvédték páros bajnoki címüket

A címvédő Babos Tímea és Kristina Mladenovic nyerte meg a 14 millió dollár (4,2 milliárd forint) összdíjazású sencseni tenisz WTA-világbajnokság páros versenyét, mivel a vasárnapi fináléban 6:1, 6:3-ra legyőzte a cseh Barbora Strycovát és a tajvani Hszie Szu-vejt.