Romelu Lukaku rekorder lett a Leverkusen elleni találatával.

Elsőként az Internazionale jutott a labdarúgó Európa-liga elődöntőjébe. Az olasz ezüstérmes milánóiak Düsseldorfban a Leverkusen ellen léptek pályára a hétfői negyeddöntőben, és 2-1-re nyertek. A győztes találatot jegyző Romelu Lukaku sorozatban kilencedik mérkőzésén szerzett gólt az Európa-ligában, ez a második számú európai kupasorozatban (elődjét, az UEFA Kupát is figyelembe véve) rekordot jelent.

Az olaszok javára előbb az első játékrész derekán, majd a rendes játékidő hajrájában is megítéltek büntetőt, ám a videóbíró (VAR) mindkét esetben visszavonta az ítéletet.

A Manchester United is ott van a négy között miután hosszabbítás után 1-0-ra legyőzte a Köbenhavn együttesét Kölnben. A Premier League bronzérmese az első félidő hajrájában vezetést szerzett, ám a videobíró (VAR) les miatt érvénytelenítette Mason Greenwood találatát. A rendes játékidőben nem született döntés, de a hosszabbításban az MU Bruno Fernandes tizenegyesével immár valóban előnybe került, és biztosította helyét a legjobb négy között.

A legjobb nyolc közé jutott csapatok Németországban fejezik be az Európa-ligát, a negyeddöntőktől minden párharc egymérkőzéses és zárt kapus. A hétfői és keddi negyeddöntők után az elődöntőkre vasárnap és hétfőn kerül sor, a finálé pedig jövő pénteken lesz Kölnben.

Eredmények:

Európa-liga, negyeddöntő:

Manchester United (angol)-FC Köbenhavn (dán) 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után

Internazionale (olasz)-Bayer Leverkusen (német) 2-1 (2-1)

Az El zárótornájának további programja:

kedd: Sahtar Donyeck (ukrán) - FC Basel (svájci), Gelsenkirchen 21.00

Wolverhampton Wanderers (angol)-Sevilla (spanyol), Duisburg 21.00

MTI / hvg.hu Sport

Európa-liga-döntő lesz a Puskásban

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) hétfői döntése alapján 2022-ben a budapesti Puskás Arénában rendezik az Európa-liga döntőjét.