Márton Anna negyedik, a férfi úszó gyorsváltónk ötödik lett - ilyen volt a tokiói olimpia 3. napja
Utolsó frissítés:
Bicsák remekül szerepelt, Márton Anna sérült térddel küzdötte magát a negyedik helyre. Férfi úszó gyorsváltónk az olimpiai döntőben az ötödik helyig jutott.
Most érkezett
Újra Márton, kétszer is
Ezúttal hason vágja az oroszt. Aztán megint övé a tus. 3-0 ide!
- Triatlon: Bicsák Bence a hetedik, Tóth Tamás huszonharmadik lett.
- Vívás: Katona Renáta a legjobb 32 között esett ki, Pusztai Liza a nyolcaddöntőkben búcsúzott, Márton Anna végül a negyedik lett.
- Úszás: Németh Nándor kiesett a kétszáz méteres gyorsúszás középdöntőjében, ötödik lett a magyar gyorsváltó.
- Cselgáncs: Karakas Hedvig meglepetésre búcsúzott az olimpiától.
- Vízilabda: Orosz csapat-Magyarország: 10-10.
Percről percre
A legjobb orosz várja Márton Annát
Nagyon nehéz asszó vár Márton Annára a női kardozók versenyének elődöntőjében: Szofija Velikaja, aki egyéniben kétszeres világbajnok, Rióban pedig ezüst-, illetve csapatban olimpiai aranyérmet nyert.
„Nagyon jól ismerem, de nem szeretnék emlékezni egyetlen korábbi asszónkra sem. Szeretnék tiszta lappal indulni az elődöntőben, nyerjen a jobbik, az, aki ma jobb formában van és erősebb” – mondta róla a sérült térddel versenyző magyar vívó. Legyőznie eddig csak egyetlen alkalommal sikerült az oroszt, egy 2018-as világkupán.
Velikaja a negyeddöntőben Athén és Peking bajnokát, a hozzá hasonlóan 36 éves amerikai Mariel Zagunist verte magabiztosan, 15-8-ra.
Benjamin Savseké az arany szlalomkenuban
A 34 éves szlovén sportoló Londonban nyolcadik, Rióban pedig hatodik volt, azonban Tokióban összejött neki a bravúr és megnyerte az olimpiát.
A második helyen a cseh Lukas Rohan végzett, míg a bronzérmet a 2012-ben második német Sideris Tasiadis szerezte meg.
Savsek ezzel megtörte a szlovákok és a franciák sorozatát, ugyanis 1996 óta ebben a számban csak ennek a két nemzetnek a képviselői nyertek aranyat.
Harmadszor nyert férfi skeetben Vincent Hancock
A 32 éves klasszis 2008-as és 2012-es diadalát követően 2016-ban, Rióban visszafogottabban teljesített, csupán a 15. helyet szerezte meg, de már a 2018-as olimpiai kvalifikációs világbajnokságon jelezte, hogy továbbra is számolni kell vele: győzelemmel szerezte meg a tokiói kvótát.
Az Aszaka Lőtéren a kétnapos, 125 lövéses alapverseny első négy 25-ös szakaszában nem hibázott, fináléba jutása mégis küzdelmesen alakult. Ennek oka az volt, hogy az utolsó rotéban három korongot nem talált el, 122 találattal pedig hatos holtversenyben állt negyedik helyen az alapverseny végén. Márpedig a döntőben csak hat lövő vehetett részt, így a hat skeetes szétlőtt a fennmaradó három helyért.
Hancock a ráadásban a legjobb volt, majd ezt követően a döntőben 25 jó lövés után rontott egyet, később pedig már egyet sem, így 59 korongos világcsúccsal szerezte meg karrierje harmadik olimpiai aranyát.
A skeet szakágban korábban a nőknél is amerikai diadal született Amber English révén.
Thomas Pidcock nyerte a férfi hegyikerékpárosok versenyét
Hiába vezetett sokáig a svájci Flueckiger-Schurten duó, Pidcock-é az aranyérem a férfi hegyikerékpárosok tokiói futamán. A verseny legelején volt egy hatalmas bukás is: a nagy esélyesnek számító Van der Poel esett akkorát, hogy az így összeszedett közel egy perces hátrányának ledolgozására esélye sem maradt. Főleg úgy nem, hogy közben erősen fájlalta a gerincét, a bringára visszakapaszkodás is nehézségeket okozott neki.
A versenynek magyar érdekeltsége is volt: Parti András a 32. helyen zárta a futamot, érmet így értelemszerűen nem szerzett.