Milák ezüstérmes, Berecz Zsombor közeledik a második helyhez, a női kézilabdacsapat legyőzte a spanyolokat – percről percre az olimpiáról
Utolsó frissítés:
Milák Kristóf óriási Európa-csúccsal szerezte meg a 100 m pillangó ezüstérmét. A női kardcsapat sokáig jól tartotta magát a negyeddöntőben, de kiesett, majd mindkét másik meccsét is elvesztette. Gátfutásban Kozák Luca elődöntőbe jutott, lövészetben Mészáros Eszter nem jutott döntőbe, a triatlonváltó az éjszaka 11. helyet hozott, Berecz Zsombor vitorlázó pedig nem csak egyszerűen tartja a harmadik helyét, hanem egyre közelebb jön a másodikhoz. Aztán a csapatsportoké volt a főszerep: a férfi vízilabda-válogatott az Egyesült Államokat győzte le egy nehezen induló, de végül sima meccsen, és a női kézilabdások is nyertek Spanyolország ellen.
Most érkezett
3-0-ra hozza a magyar vízilabdacsapat a harmadik negyedet, megnyugtató, négygólos az előny
Brusztolósan, sok hibával indul a meccs, majdnem három percet kell várni a negyed első góljára, szerencsére ez magyar találat. Utána viszont a következő két gól is a mienk – úgy tűnik, miközben az amerikai produkció elöl továbbra sem jó, a magyar feljavult végre. 8-4-es vezetéssel ér véget a félidő, igazából nyugodtan várhatjuk az utolsó negyedet.
- Triatlonnal indult az éjszaka, a magyar váltó a 11. helyen végzett,
- Hajnalban jött a nagyüzem: Milák Kristóf ezüstérmet nyert 100 m pillangón, Kozák Luca bejutott az elődöntőbe 100 m gátfutásban, a női kardcsapat a negyeddöntőben kiesett, lövészetben Mészáros Eszter alapversenyét nézhettük,
- Reggel a magyar férfi vízilabdacsapat 11-8-ra verte az amerikaiakat, vitorlázásban Berecz Zsombor tartotta az összetett harmadik helyét, a kardcsapat pedig a 7. helyért vívott párharcát is elvesztette,
- Kora délután végül a női kézisek 29-25-re nyertek a spanyolokkal szemben.
Percről percre
Nagyon rosszul kezd a kardcsapat
Gyorsan elhúznak a kínaiak 8-1-re, eléggé tanácstalanok a magyar vívók. Innen pedig csak romlik a helyzet, 15-5-ös kínai vezetéssel érnek véget az első asszók.
Félidő, 5-4 ide, eddig nem könnyű
Az ötödik emberelőnyét már belövi az amerikai csapat, 2-2. Nagyon sok pontatlansággal játszik a magyar csapat támadásban, hiába jó (és egyben szerencsés) hátul. A negyed felénél viszont ez már kezdi megbosszulni magát, megszerzi az ellenfél a vezetést, a magyarok pedig szintén rosszul lövik az emberelőnyeiket. Nagy nehezen sikerül kiegyenlíteni, a félidő végéig pedig még egy kis gólváltás jön, így 5-4-es magyar vezetéssel fordulunk. Ez az eredmény eddig nem rossz, de nem mutatja elég jó, hogy az első másfél negyedben nem volt túl szép vízilabda egyik oldalon sem.
2-1-es magyar vezetés az első negyed végén
Gyorsan megszerzi a magyar csapat a vezetést, utána azonban hosszabb gólínság következik. Igaz, a védekezésünk nem rossz, így csak 1-1-ig jönnek fel az amerikaiak. Óvatosan játszik mindkét csapat - és elöl kicsit pontatlanul -, két stabil védelem találkozik, amiből annyira nem túl látványos, sokkal inkább brusztolós meccs kerekedik ki. A negyed végén szerzik meg a magyarok újra a vezetést.
Amikor Mészáros Eszter befejezi a lövéseit, 388+391+382 körrel a 30. helyen áll
A harmadik, álló sorozat elején többször hibázott, visszacsúszott. Nem fejezte be minden ellenfele a lövéseit, ezért pontos végeredményt még nem lehet hirdetni, de innen nyugodtan kimondhatjuk, hogy nem jut be a döntőbe.
És most elrajtolt közel két óra késéssel Berecz Zsombor vitorlázó futama
A szabály tehát a következő: minden versenyző 10 futamából a legjobb 9-en elért helyezésszámát összeadják, ez alapján a tíz legjobb megy még egy utolsó futamot majd, ezek helyezésszámainak összege alapján áll össze a végeredmény. Berecz hat futam után a 3. helyen áll.
Reggel 7-kor kezdődik a magyar-amerikai férfi vízilabdameccs
Abból a szempontból mindegy az eredmény, hogy akármi is történik, a magyar csapat bejutott a legjobb nyolc közé, de nyilván ettől a csapattól ez az elvárható minimumszint, a presztízs miatt is fontos lenne ma nyerni. No meg azért is, mert az A csoport első helyezettje a B csoport negyedikjével, a második a harmadikkal játszik a negyeddöntőben, és így tovább - de mivel a másik csoportban a horvát, a szerb és a montenegrói csapat pontazonossággal áll a 2-4. helyen, még csak azt sem lehet mondani, hogy a magyarok kényelmesen válogathatnának az ellenfelek közül.
Az A csoport állása 3 forduló után:
1. Görögország 5 pont
2. Olaszország 5
3. Magyarország 4
4. Egyesült Államok 4
5. Japán 0
6. Dél-Afrikai Köztársaság 0
A B csoportban ma hajnalban Montenegró-Kazahsztán 19-12, Spanyolország-Ausztrália 16-5, így az állás:
1. Spanyolország 8 pont (4 meccs)
2. Horvátország 4 (3 meccs)
3. Montenegró 4 (4 meccs)
4. Szerbia 4 (3 meccs)
5. Ausztrália 2 (4 meccs)
6. Kazahsztán 0 (4 meccs)
A negyeddöntők párosítása: A1-B4, A2-B3, A3-B2, A4-B1
Nagyon szoros lett, de kikapott a kardcsapat, a 7. helyért vívhat egy óra múlva
Fukusima és Katona 5-5 találatot visznek be egymásnak, ez azt jelenti, hogy marad a nyolc közte 35-27-ig. Majd Battai és Tamura jönnek, a magyar csereember kimondottan jól kezd, de így is csak 40-35-re csökkenti a különbséget. Pusztai Liza a záróember Emura ellen, feljön 39-41-re, de a japán tartja legalább ezt, 40-42-nél, 41-43-nál és 42-44-nél is kettő a különbség, utána viszont véget ér az asszó, Japán 45-42-re nyer. A magyar csapat 7:30-kor vív a 7. helyére Kína ellen.
30-22-re vezetnek a japán vívók
Katona és Tamura kezdik a második asszókat, 20-15-re nő a japán előny. Pusztai és Fukusima folytatják, nagyon csúnya az összkép, Fukusima zsinórban négy tust ad, 25-16-nál fejezi be. Battai és Emura következnek, tízre is nő már a különbség, innen sikerül kicsit szépíteni, 22-30-ra, de így is hatalmas bravúr kellene, hogy ezt valahogyan meg lehessen fordítani.