Kozák nem jutott a döntőbe, Berecz kedden éremért harcolhat - olimpia percről percre
percről percre

Kozák nem jutott a döntőbe, Berecz kedden éremért harcolhat - olimpia percről percre

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem sikerült jól atlétáinknak az olimpia, a magyar női vízilabdacsapat nem tudta megverni Kínát. Az asztaliteniszezőink a negyeddöntőre hajtanak, kiderülhet, hogy éremért harcolhat-e Berecz Zsombor. Tartsanak velünk!

Most érkezett

Kozák Luca nem jutott döntőbe 100 m gáton

Kozák Luca az elődöntőben nem ért célba, így nem jutott be a fináléba 100 méter gáton vasárnap a tokiói olimpián.

A 25 éves futó a szombati előfutamból helyezéssel, 12.97 mp-cel a harmadik helyen célba érve jutott tovább. Az elődöntő első futamában - ahogy jósolta - a nyolcas pályára került, amiről korábban azt mondta, szeret ott futni. A három elődöntős futamból az első két helyezettek mellett a további két legjobb időt elérő került a fináléba.

A debreceni sprinter májusban 12.81 mp-et futott Savonában, ez idei legjobbja, míg egyéni csúcsa a 12.71 mp-es országos rekord. Az olimpia előtt úgy nyilatkozott, hogy az elmúlt évek eredményei alapján 12.65 és 12.70 közötti idővel lehet bekerülni az olimpiai döntőbe, ő pedig szeretne azok között lenni, akiknek erre van esélyük.

Kozák az elődöntőben nem jól rajtolt, de kezdett felzárkózni, ám féltávnál elvesztette az egyensúlyát, és a hetedik gátnak nekiszaladva elesett.

"A harmadik-negyedik gátnak aláfutottam, aztán a hetediket letalpaltam és ennyi volt. Ez van, amikor nem magamra figyelek, csak megyek előre" - nyilatkozott Kozák Luca. - "Most rengeteg érzelem van bennem, nem így jöttem ki, hogy ez lesz a vége. De lesz még olimpiám." Hozzátette, vannak visszatérő hibák, melyeket ki kell javítania.

"Bíztam benne, hogy 12.80-on belüli időt tudok futni" - mondta. - "Megyünk tovább, jövőre sok nagy verseny lesz, remélem, előbb-utóbb odakerülök a legjobbak közé."

Hétfőn egy magyar atléta szerepel az olimpián: a kalapácsvető Halász Bence a selejtezőben lép dobókörbe.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Orosz győzelem női vízilabdában

Az orosz válogatott négy góllal nyert vasárnap a japán csapat ellen a tokiói olimpia női vízilabdatornájának magyar érdekeltségű csoportjában, az utolsó fordulóban.

Eredmények, női vízilabda, csoportkör, 4. (utolsó) forduló:

B csoport:

Orosz olimpiai csapat-Japán 20-16 (5-5, 7-3, 6-4, 2-4)

korábban:

Kína-Magyarország 11-9 (4-1, 3-1, 2-4, 2-3)

A csoport végeredménye: 1. (negyeddöntős) Egyesült Államok 6 pont, 2. (negyeddöntős) Magyarország 5 (46-43), 3. (negyeddöntős) Orosz olimpiai csapat 5 (53-61), 4. (negyeddöntős) Kína 4, 5. Japán 0

Hétfőn rajt kajak-kenuban

Hétfőn elkezdődnek a gyorsasági kajak-kenu küzdelmei a tokiói olimpián, a magyar válogatott 17 versenyzővel és több éremesélyes egységgel száll vízre a Sea Forest Kajak-kenu Pályán.

Az országot hat-hat férfi, illetve női kajakos, valamint három női és két férfi kenus képviseli. A sportág programját illetően Rióhoz képest több jelentős változás is történt a nemek egyenlőségének jegyében: bár maradt a 12 szám, ezek eloszlása alaposan módosult, és ugyanannyi nő indulhat, mint férfi.

A férfiaknál a három kenus számból kettő, az öt kajakosból pedig négy lett - ráadásul a kajak négyesek most már nem 1000 méteren, hanem 500-on mérik majd össze a tudásukat -, míg a nők az eddigi négy helyett hat versenyben szállhatnak vízre az érmekért, miután Tokióban két számmal debütál a női kenu.

Fontos változás még, hogy egyesben és kajak párosban a korábbi egy helyett két egység is képviselhet egy országot az olimpiai versenyben, ez további éremszerzési esélyt kínál Magyarországnak, leginkább női kajakban. A magyar küldöttség több számban is dobogóra pályázik - Hüttner Csaba szövetségi kapitány megfogalmazása szerint ugyanakkor győzni nagyon nehéz lesz -, a szakvezetés célkitűzése hat érem, közte "minél több arany".

A kajakos Kozák Danuta ugyanúgy három számban indul, mint öt éve, amikor sikerült tripláznia, egyesben - amelyben kétszeres címvédő -, párosban és a négyes tagjaként is rajthoz áll, és ha megint sikerülne három aranyérmet begyűjtenie, az olimpiai bajnoki címek számát tekintve a nyolc elsőséggel minden idők legeredményesebb magyar sportolójává válna. A küldetés nem tűnik lehetetlennek, de a Ferencváros sportolójára rendkívül kemény ellenfelek várnak, egyesben többek között Csipes Tamara, az új-zélandi Lisa Carrington és a friss Európa-bajnok dán Emma Jörgensen, párosban pedig - melyben ezúttal Bodonyi Dórával indul - a másik magyar egységen kívül ugyancsak az új-zélandiak, valamint a fehéroroszok lehetnek a legnagyobb riválisok. Négyesben az előző két olimpián Magyarország nyerte az aranyérmet, és a mostani kvartettnek sem lehet más a célja, mint a győzelem.

A magyarok női és férfi K-1 200 méteren is beleszólhatnak a dobogós helyek sorsába, és hosszú idő után férfi kajak egyes 1000 méteren is éremesélyesként szállnak vízre a világbajnoki és Európa-bajnoki címvédő Kopasz Bálintnak és a hazai válogatón őt legyőző Varga Ádámnak köszönhetően. Ebben a számban a magyarok legutóbb az 1968-as mexikóvárosi játékokon örülhettek győzelemnek Hesz Mihály révén, de érmet is 1976-ban szereztek legutóbb, akkor Csapó Géza második lett. Az olimpiai újonc Varga Béke Kornéllal párosban is a dobogót veszi célba ugyanúgy, ahogy a Balla Virág, Takács Kincső kenupáros 500 méteren.

A magyar kajakosok és kenusok eddig 25 arany-, 29 ezüst- és 26 bronzérmet szereztek az ötkarikás játékokon.

A legeredményesebb versenyző a negyedik olimpiáján szereplő Kozák Danuta, aki öt aranyérmet nyert a korábbi játékokon és van egy ezüstje is.

Legutóbb, Rio de Janeiróban három aranyérmet gyűjtött a sportág: győzött a női kajaknégyes, valamint a Szabó Gabriella, Kozák kajakos duó és Kozák egyesben, egyformán 500 méteren.

Csizmadia Kolos edz a világméretű koronavírus-járvány miatt elhalasztott 2020-as tokiói nyári olimpia kajak-kenu versenyeire készülve a Sea Forest Evezős Pályán 2021. augusztus 1-jén

A tokiói magyar csapat:

férfiak:

  • K-1 200 m: Tótka Sándor, Csizmadia Kolos
  • K-1 1000 m: Varga Ádám, Kopasz Bálint
  • K-2 1000 m: Béke Kornél, Varga; Nádas Bence, Kopasz
  • K-4 500 m: Béke, Nádas, Csizmadia, Tótka
  • C-1 1000 m: Adolf Balázs, Fejes Dániel
  • C-2 1000 m: Adolf, Fejes

nők:

  • K-1 200 m: Lucz Dóra, Kárász Anna
  • K-1 500 m: Kozák Danuta, Csipes Tamara
  • K-2 500 m: Kozák, Bodonyi Dóra; Csipes, Medveczky Erika
  • K-4 500 m: Kárász, Kozák, Csipes, Bodonyi
  • C-1 200 m: Takács Kincső, Horányi Dóra
  • C-2 500 m: Balla Virág, Takács

Alexander Zverev nyerte a férfi tenisztornát

A negyedik helyen kiemelt német játékos - aki az elődöntőben a világelső szerb Novak Djokovicot búcsúztatta - a vasárnapi fináléban mindössze négy játékot veszítve, 1 óra 19 perc alatt győzte le az orosz Karen Hacsanovot.

Német teniszező legutóbb 1988-ban Steffi Graf révén nyert olimpiai aranyat.

Eredmények, tenisz:

férfi egyes, döntő:

Alexander Zverev (német, 4.)-Karen Hacsanov (orosz, 12.) 6:3, 6:1

szombaton játszották:

a 3. helyért:

Pablo Carreno Busta (spanyol, 6.)-Novak Djokovic (szerb, 1.) 6:4, 6:7 (6-8), 6:4

Norvég és spanyol győzelem férfi kézilabdában

A norvég válogatott negyeddöntőt érően legyőzte a biztos csoportgyőztes, az előző ötkarikás játékokon ezüstérmes francia csapatot a tokiói olimpia csoportkörének ötödik, utolsó fordulójában.

Az Európa-bajnok spanyolok magabiztosan, kilenc góllal nyertek Argentína ellen. A Telekom Veszprém jobbátlövője, Jorge Maqueda négy góllal járult hozzá a sikerhez.

Eredmények, férfi kézilabda, csoportkör, 5. (utolsó) forduló:

A csoport:

  • Spanyolország-Argentína 36-27 (17-12)
  • Norvégia-Franciaország 32-29 (15-15)

 

később:

Németország-Brazília 19.30 (12.30)

Tom Daley a nézőtéren állt neki kötni

Tom Daley, a britek olimpiai bajnok műugrója a mai számok közben kötéssel ütötte el az időt.

Ez már nem az első eset, hogy így alkot a sportoló, korábban a páros műugrásban nyert aranyérmének kötött egy szütyőt.

Tom Daley: Hihetetlenül büszke vagyok arra, hogy azt mondhatom, meleg férfi és olimpiai bajnok vagyok

A világbajnoki címvédő kínaiakat győzte le a brit páros műugrásban. Daley ezután az LMBT fiataloknak üzent.

Percekig tombolt a ringben a kizárt francia bokszoló

Nehezen viselte Mourad Aliev, hogy leléptették a bokszolók +91 kilogrammos kategóriájában.

A francia versenyező ellenfele a brit Frazer Clarke volt a negyeddöntőben. Az első menetben fejelés miatt figyelmeztette a bíró Alievet, aki a második menetben ismét rosszul használta a fejét, ezért a mérkőzésvezető leléptette.

A francia bokszolónál itt elszakadt a cérna, percekig dühöngött a döntés miatt.

Történelmi eredményt ért el a brit úszócsapat

Nyolc éremmel, köztük négy arannyal a tokiói lett a brit úszóválogatott legeredményesebb olimpiája.

Nagy-Britannia csapata az 1908-as londoni teljesítményét - hét érem, ebből négy arany - múlta felül az elmúlt napokban.

A három ezüst- és egy aranyéremmel záró Duncan Scott a legjobb eredményt érte el a britek közül egy olimpián, sőt, az öt évvel ezelőtt, Rio de Janeiróban szerzett két ezüstjével a legeredményesebb brit úszó olimpikonná vált.

Adam Peaty, a férfi 100 méteres mellúszás győztese az első brit úszó, aki megvédte olimpiai bajnoki címét.

Nagy-Britannia a medencés úszás éremtáblázatának harmadik helyén végzett az Egyesült Államok és Ausztrália mögött, Kína előtt.

Amerikai arany, szlovák ezüst golfban

Az amerikai Xander Schauffele nyerte a férfi golfbajnokságot Tokióban. A második a szlovák Rory Sabbatini lett.

Berecz javított, a második helyen jutott az éremfutamba

A Finndingiben szereplő Berecz Zsombor a második helyen bejutott az éremfutamba vasárnap a tokiói olimpián, így kedden a dobogóért szállhat vízre.

A világ- és Európa-bajnok magyar vitorlázó a kilencedik részversenyben negyedik lett, a tizedikben szintén, de egyik fő vetélytársa, a spanyol Joan Cardona csak nyolcadikként futott be. Így helyet cseréltek, Berecz feljött másodiknak, hátránya kilenc helyezési pont a címvédő brit Giles Scott mögött. A futamot a 2020-as világbajnok új-zélandi Junior Josh nyerte, aki ezzel a negyedik helyre lépett előre, a magyar hajóstól tíz ponttal van lemaradva.

Az Enosima Jachtkikötőben kedden az első tíz helyezett száll vízre a dupla szorzós éremfutamban, a többiek számára befejeződött a verseny. A magyar vitorlázás eddig egy olimpiai medállal büszkélkedhet, 1980-ban, Moszkvában a Detre testvérek harmadikok lettek Repülőhollandiban.

Az állás az éremverseny előtt:

1. Giles Scott (brit) 28 helyezési pont

2. Berecz Zsombor 37

3. Joan Cardona (spanyol) 39

4. Junior Josh (új-zélandi) 47

5. Nicholas Heiner (holland) 52

1 2 3 4 5 6 7 8 9
Hozzászólások