Tizenhat év után ismét lett magyar érem az ökölvívó világbajnokságon

A férfiaknál legutóbb 2009-ben Káté Gyula szerzett érmet.

  • HVG

Akilov Pylyp már biztosan érmet szerez a liverpooli ökölvívó-világbajnokságon, mivel legyőzte a brit Oladimeji Shittut a férfiak 80 kilogrammos súlycsoportjának szerdai negyeddöntőjében. Ez azért is nagy szó, mert a férfiaknál legutóbb 2009-ben Káté Gyula kapott egy bronzot Milánóban.

A magyar szövetség közösségi oldala szerint az idei csehországi Grand Prix-t megnyerő Akilov Pylyp nagyon magabiztos volt a szintén párizsi olimpikon, az azeri Murad Allahverdiyev ellen a legjobb tizenhat között, és az éremért angol Oladimeji Shittu várt rá.

Magyar Ökölvívók Szövetsége / Hungarian Boxing Association

Akilov Pylyp az első vb-érmesünk tizenhat év után! Akilov Pylyp harmadik sikerével a liverpooli felnőtt világbajnokságon már biztosan lesz magyar érem az év legfontosabb eseményén. Akilov tizenhat…

Beszámolójuk szerint Az első menetben nagyon taktikus boksz zajlott a ringben, mindketten hasonló stratégiát követtek, így a pontozóknak sem volt könnyű dolguk. Az első etapot 3:2-re az angol nyerte meg, míg a másokban Akilov volt egy kicsit pontosabb, és az utolsó három perc előtt abszolút döntetlenre álltak a felek. A harmadik menetben sem volt sok tiszta találat, mindkettőjükből sokat kivett a fizikai harc, de szerencsére Akilov aktivitását értékelték jobban.

(Kiemelt kép: Akilov Pylyp és Simon Márkó a férfiak 80 kilogrammos súlycsoportjának döntőjében a 102. Papp László ökölvívó magyar bajnokság zárónapján a tatabányai Földi Imre Sportcsarnokban 2025. július 5-én)

Hozzászólások