Mélyül a Juventus válsága, megint kirúgták az edzőt

Igor Tudor a márciusban elbocsátott Thiago Mottát váltotta a kispadon. A vezetőség lépett, miután a csapat az utóbbi három meccsét elvesztette, s a legutóbb csak szeptember közepén tudott győzni.

  • HVG

A Lazio elleni 1–0-s vereség másnapján a Juventus megvált a vezetőedzőjétől, Igor Tudortól.

A horvát edző – aki játékosként tíz évet töltött a torinói csapatnál – márciusban váltotta a kispadon a tíz hónap után elbocsátott Thiago Mottát. Azóta 24 tétmeccsen irányította az együttest, amely tíz győzelem mellett nyolcszor döntetlent játszott, és hatszor kikapott.

A Juventus nyolc forduló után a nyolcadik helyen áll az olasz bajnokságban az eddig megszerzett 12 pontjával. A csapat legutóbb szeptember 13-án tudott nyerni az Inter ellen, azóta ötször ikszelt, az utóbbi három mérkőzését pedig elvesztette: előbb a Como (2–0), aztán a Bajnokok Ligájában a Real Madrid (1–0), legutóbb pedig a Lazio (1–0) verte meg.

Amíg meg nem találják Tudor utódját, a feladatait a Juventus U23-as csapatát vezető Massimo Brambilla veszi át.

Alessandro del Piero, a Juventus legendája, az olasz Sky szakértője a vasárnap esti vereség után úgy nyilatkozott:

A Juventusnak nem edzőgondja van, sokkal összetettebb a problémája: a csapat nem egységes. Még mindig nincs kezdő tizenegyünk, mert sok játékos nem tud egyenletes teljesítményt nyújtani. Még ha le is cserélnék Tudort, a Juventus akkor sem volna esélyes a bajnoki címre.

Hozzászólások