A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) több mint 10 milliárd dolláros bevételre számít a jövő évi világbajnokságon. Az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban sorra kerülő tornán 48 válogatott vesz részt, tizenhattal több, mint a legutóbbin. Összesen 104 mérkőzést rendeznek, negyvennel többet, mint 2022-ben Katarban. A végső győztesnek nyolc meccset kell játszania, eggyel többet, mint három évvel ezelőtt.
A világbajnokság költségvetése közel 3,7 milliárd dollár, a FIFA pedig körülbelül 13 milliárd dolláros bevételre számít a 2023–2026-os üzleti időszakban, és ez az összeg nagyrészt a vb-hez kapcsolódik.
A szövetség bízik abban, hogy a televíziós jogdíjak, a támogatói bevételek, a belépőjegyekből befolyó összegek és a vendéglátási csomagok értékesítésének rekordja is megdől.
„Már nagyon várjuk, hogy üdvözölhessük a világ minden tájáról érkező szurkolókat. Utasítottam az egész stábomat, hogy tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy ez a világbajnokság példátlanul sikeres legyen. Ez lesz a történelem legnagyobb, legbiztonságosabb és legkülönlegesebb futballtornája” – mondta Donald Trump amerikai elnök.
A mérkőzéseket 16 helyszínen játsszák, ez nem rekord, mivel a 2002-es világbajnokságnak Japánban és a Koreai Köztársaságban összesen húsz stadion adott otthont. Ahogyan az 1994-es tornán, úgy idén is 4170 kilométer választja el a levegőben a két legtávolabbi helyszínt, Los Angelest és Bostont.
A július 19-i döntőt New Jersey-ben, a MetLife Stadionban rendezik, amely otthont adott az idei klubvilágbajnokság fináléjának, illetve a New York Giants és a New York Jets amerikaifutball-csapatok hazai meccseinek. Ez a torna harmadik legnagyobb stadionja, 82 500 néző befogadására alkalmas. A mexikói Azték Stadionba 83 ezer, a dallasi stadionba 94 ezer néző fér be.