Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az alternatív internetszolgáltatók is csökkentik áraikat
Utolsó frissítés:
Tetszett a cikk?
Március közepétől nemcsak a Matáv leányvállalata, az Axelero, hanem további internetszolgáltatók is csökkentik kedvezményes lakossági díjcsomagjaik árát, miután támogatást kapnak az Informatikai és Hírközlési Minisztériumtól, illetve a számukra távközlési szolgáltatást nyújtó Matávtól. Az egyelőre szóbeli megállapodást a jövő hét elején követi a végleges, ekkor lesz egyértelmű, hogy mely szolgáltatók élnek a lehetőséggel. A múlt héten hat szolgáltató tiltakozott amiatt, hogy a jelenlegi konstrukciókkal nem tudnak az Axeleróhoz hasonló kedvezményeket nyújtani ügyfeleiknek.
Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) vezetője, Kovács Kálmán pénteken bejelentette, hogy az alternatív iternetszolgáltatókat képviselő szervezetekkel megállapodott abban, hogy március közepétől ezek a társaságok is 25 százalékkal mérséklik a kedvezményes lakossági 15, 40 és 100 órás díjcsomagjaik árát. Kovács elmondta, hogy az állam a bruttó díjbevétel arányában 13 százalékos támogatást nyújt a szolgáltatóknak. Az állami támogatáshoz a szolgáltatók további 6-7 százaléknyi kedvezményt adnak, míg a Matáv beszedési kockázat címén 4 százalékot visszatérít nekik. Kovács a sajtótájékoztatón elmondta, az IHM a kétszer 6,5 százalékos támogatás egyik felét azért adja, mert e szolgáltatókra is kiterjeszti azt az internetezéssel kapcsolatos támogatást, amit eddig csak a távközlési cégek kaptak. Kijelentette továbbá, hogy az állam a szélessávú internetezés elterjedését is támogatni kívánja majd ehhez, a telefonos internetkapcsolatokra vonatkozó konstrukcióhoz hasonlóan. A modellt március végére dolgozzák ki. Kérdésekre válaszolva a miniszter elmondta, hogy a most bejelentett megállapodás mintegy 3,5 milliárd forintjába kerül ebben az évben az államnak, de ez az összeg tartalmazza a szélessávra vonatkozó támogatást is. Az internetszolgáltatók bejelentkezés útján juthatnak hozzá a támogatáshoz, s ha az Axelero is bejelentkezik, őt is megilleti a szubvenció. (MTI)