Mobiltelefonba szerelt lézerszkennerrel szereztek 1,3 millió fontot

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Visszakapta több mint 1 millió fontos nyereményét és szabadon távozhat Nagy-Britanniából az a magyar-szerb trió, amely a tavasszal fosztotta ki a londoni Ritz szálló kaszinóját fejlett mobil- és lézertechnika segítségével, mivel a Scotland Yard nem talált megfelelő jogszabályt felelősségre vonásukra.

A magyar nő két szerb férfitársával márciusban nyert 1,3 millió fontot (csaknem félmilliárd forintot) a legpatinásabb londoni szálloda szerencsebarlangjában úgy, hogy egy mobiltelefonba beépített lézeres letapogatóval mérte a krupié által elengedett rulettgolyó, illetve a rulett-tányér sebességét. Az adatokat a készülék egy számítógépbe továbbította, amely kiszámította, hogy a golyó a legnagyobb valószínűséggel melyik számsávban fog megállapodni, és visszaküldte az eredményt a mobil képernyőjére. Mindez olyan gyorsan zajlott, hogy a triónak még volt ideje elhelyezni tétjét. A technológia 37:1-ről 6:1-re javította a nyerési esélyt; a játékosoknak nem kellett mást csinálniuk, mint hogy mind a hat valószínűsített számra tétet raknak, tudván, hogy az egyik biztosan bejön. Az első éjszakán a brit sajtó által „gyönyörűnek" leírt, 32 éves magyar hölgy és két, „igen elegáns", 33 és 38 éves szerb férfikísérője 100 ezer fontot, a másodikon azonban már 1,2 millió fontot nyert a fejlett technológia segítségével.

A The Sunday Times szerint a „szerencsés" nyertesek annak idején visszautasították a kaszinó kaviáros-pezsgős vacsorameghívását, és sietve távoztak. A rendőrség meghívását azonban már nem tudták visszautasítani, ugyanis miután a kaszinó – ahogy azt minden nagy nyeremény után teszi – megvizsgálta a rulettasztalnál készült felvételeket, fény derült a visszaélésre, és a Ritz értesítette a Scotland Yardot. A triót egy másik szállodában őrizetbe vették, és több hónapig tartó vizsgálat indult. A Scotland Yard szóvivője azonban megerősítette, hogy a vizsgálat „további eljárás nélkül” lezárult, a három személyt szabadon engedték, és visszaadták nekik a rendőrség által addig zárolt nyereményt. A rendőrségi szóvivő – arra hivatkozva, hogy mivel nincs vádemelési javaslat, és ez esetben az adatvédelmi törvényt sértené az illetők adatainak kiadása – nem volt hajlandó megnevezni a Ritz kifosztóit, és azt sem erősítette meg, hogy egy magyarról és két szerbről van szó. A nem hivatalos megerősítés szokásos formuláját választva ugyanakkor azt mondta, hogy „ha a sajtó ezt írja, az valószínűleg helytálló".

A The Sunday Times által megszólaltatott jogi szakértők szerint a Scotland Yardnak nem is volt más választása, mint az eljárás vádemelési javaslat nélküli lezárása, mivel a trió semmilyen törvényt nem sértett meg: a felhasznált eszköz nem avatkozott bele sem a golyó, sem a tányér mozgásába, és egyéb módon sem manipulálta a játékot. A vezető vasárnapi brit lap szerint az eset után várható a brit kaszinók biztonsági ellenőrzésének megerősítése. A londoni Ritz szállót a nyilvánosságtól teljesen elhúzódó milliárdos brit ikerpár, a Barclay testvérek birtokolják.