A laptopok esetében egész a közelmúltig a legfontosabb fejlesztési prioritás a teljesítmény volt. A '90-es években készített akkumulátorok átlagos élettartama alig érte el a 2-2,5 órát. Ennek az értéknek a növekedését azonban nem lehet pusztán azzal elérni, hogy több energiát próbálnak kisajtolni a lítium alapú tápegységből. Egyéb változásokra is szükség van az akár a teljes napi munkaidőt, azaz nyolc órát átívelő működéshez - írja honlapján a BBC.
A kérdéssel foglalkozó kémikusok például azon dolgoznak, hogy ugyanakkora méretű akkumulátorok sokkal nagyobb teljesítményre legyenek képesek. A laborkísérletek során biztató eredmények születtek, ezek gyakorlatba való átültetése azonban még sokáig eltarthat. Egyes vélemények szerint az üzemanyagcellás megoldás is szóba jöhet, bár ahhoz nagyon sok alkatrész jelentős kicsinyítésére lenne szükség.
Az energiaforrások fejlesztése mellett természetesen egy másik metódus is alkalmazható, ez pedig az energiatakarékosabb működés. Az Intel beszállítóival együtt folyamatosan dolgozik azon, hogy a laptopok minden egyes alkatrésze kevesebb erőforrást igényeljen. Néhány esetben a chipek összetevőinek méretbeli csökkenése járulhat hozzá a takarékossághoz, de a tranzisztorok átalakítása is terítékre került, míg nagyobb léptékekben a feszültségszabályozók újragondolása is segíthet.
Végül meg kell említeni a képernyők energiafelhasználását is, mint a legnagyobb energiafogyasztó tényezőt. Ebből a szempontból is változás várható, néhány gyártó ugyanis bejelentette: olyan képernyőket fejlesztettek ki, amelyek működéséhez mindössze három wattra van szükség.