Griffin elődje, Sean O'Keefe 2003-ban a Columbia űrrepülőgép felrobbanása után jutott arra az elhatározásra, hogy biztonsági megfontolásokból nem indítanak többé űrsiklókat Hubble-ra, amely a szervizelések híján 2007-ben kénytelen lenne beszüntetni tudományos munkáját. A Hubble utódát, a James Webb teleszkópot azonban csak 2011-ben állítják Föld körüli pályára, így a szakemberek négy éven keresztül elesnének azoktól világegyetem titkait feltáró felbecsülhetetlen értékű adatoktól, amelyeket egy Hubble, illetve Webb kapacitású űrtávcső tud közvetíteni. Ez a világ csillagászköreinek aggodalmat és élénk ellenkezését váltotta ki.
Később ugyan egy szervizrobot küldésének a lehetőségét vetette fel a NASA, de ennek a programnak a műszaki kivitelezése nagyon bonyolultnak bizonyult volna, ezért erről is lemondtak. Griffin most a kongresszus illetékes bizottsága előtt kijelentette: a NASA annak függvényében dönt a Hubble karbantartásának a folytatásáról, hogy a május közepén, június elején újrainduló űrrepülőgép-program bizonyítja-e: az űrsiklók repülése megfelel-e minden biztonsági követelménynek.
Megmenekülhet a Hubble űrteleszkóp
Utolsó frissítés:
A NASA felülvizsgálja azt a korábbi döntését, hogy nem küld többet űrsiklókat a Hubble amerikai űrteleszkópra karbantartási munkák elvégzése céljából - jelentette ki Michael Griffin, az amerikai űrkutatási hivatal élére kiszemelt új főigazgató kongresszusi meghallgatásán.