A program folytatásának egyik fontos mérföldkövét nemrégiben hirdette meg a Microsoft azzal a céllal, hogy a résztvevők a nemzetbiztonságot, a gazdaságot, a prosperitást, közbiztonságot veszélyeztető tényezőket kiküszöböljék, s megosszák egymással tapasztalatokat. A Biztonsági Kooperációs Program elindításától a számítógépes támadások kivédését, de legalábbis csökkentését, valamint a lakosságnak, a felhasználóknak nyújtandó hathatósabb segítségnyújtást remélnek.
A Prágában megrendezett Kormányzati Vezetői Fórumon megállapodás született arról, hogy az alábbi területeken kerüljön sor együttműködésre, információcserére:
- a Microsoft által vizsgálat alá vont biztonsági rések nyilvánosságra
- hozatala;
- információ közzététele a különböző javításokról;
- biztonsági események számadatai;
- tájékoztatás komoly fenyegetettség esetén;
- a Microsoft biztonságpolitikája, a számítógépes támadásokra adott megoldások.
Gerri Elliott, a Microsoft illetékese szerint a digitális korszak kihívása kollaboratív megközelítést kíván a kormányzatoktól. A Biztonsági Kooperációs Program arra nyújt segítséget, hogy az üzleti és kormányzati szakértőket egyetlen cél, egy biztonságosabb cybervilág megteremtéséért közös platformra helyezze.
A Biztonsági Kooperációs Programban való részvétel nem jár költségekkel – eddig Kanada, Chile, Norvégia és az Amerikai Egyesült Államok Delaware állama a tagja a kezdeményezésnek –, legfőbb prioritása, hogy "tovább erősítse a Microsoft átfogó szemléletű technológiai és szolgáltatási tevékenységét, amely biztonságosabbá teszi az informatikát a kormányzati szektor számára”.