Az amerikai lap által ismertetett kutatások állítólag bizonyítékot találtak arra, hogy bizonyos természetű nőknél az antibébi tabletta már egészen rövid ideig történő szedés során is lerombolhatja a szexuális vágy hormonális alapjait, esetleg végérvényesen is.
A Boston egyetemen Irvin Goldstein szakorvos vezetésével egy orvoscsoport 125 középkorú nőt vizsgált meg, akik mindannyian szexuális zavarok miatt fordultak orvoshoz. A vizsgált nők közül 62 szedte a gyógyszert, 40 valamikor korábban élt vele, és csupán 23 volt olyan, aki soha nem szerzett tapasztalatot ezzel a fogamzásgátlási módszerrel.
Egy éven át háromhavonta vettek vért a hölgyektől, és a vizsgálatokból az derült ki, hogy azoknak a vérében, akik a vizsgálatok időpontjáig, vagy akár csak régebben szedték a tablettát, rendkívül magas volt egy bizonyos, a tesztoszteron férfi hormont megkötő, és így annak hatását gátló fehérje mennyisége. A vizsgálat szerint a tesztoszteront megkötő, SHBG-ként ismert fehérje koncentrációja a tablettát szedő nők körében 300-700 százalékkal volt magasabb az átlagosnál. Márpedig a tesztoszteron hatásához kötődik a nőknek a szexben talált öröme.
A klinikai endokrinológusok amerikai szövetségének washingtoni tudományos kongresszusán ezért Dr. Goldstein arra hívta fel a hormonális zavarokra szakosodott orvosok figyelmét: „Könnyen lehet, hogy az antibébi tabletta már rövid szedés után is egy életre meghatározza a nők anyagcseréjének bizonyos vonásait".
A brit családtervezési szövetség egyik szóvivője azt hangsúlyozta ezzel kapcsolatban, hogy nem minden fogamzásgátló csökkenti egyenlő mértékben a vérben a tesztoszteron szintet. Emellett a szexuális vágyat sok tényező határozza meg – mondta, de hozzátette: a tényleges szexuális problémákkal küzdő nőknek érdemes kipróbálni egy másik tablettát, vagy áttérni olyan egyéb, megbízható fogamzásgátlási módszerre, amely nem tartalmaz szexuális hormonokat.