A Brasz elnevezésű büntetés-végrehajtási intézet lakója levélben fordult a laphoz, melyben leírta, hogy a fogva tartottak a 21. században szégyennek érzik, hogy nem értenek az informatikához. Egyiküknek azonban megvannak a szükséges számítástechnikai ismeretei, és vállalta a többiek tanítását, amihez a börtön igazgatósága is hozzájárult. Most már „csupán" az infrastruktúra hiányzik a kurzus megkezdéséhez. A Digital Times szerkesztősége segíteni kíván a börtön lakóin, így a lap hasábjain felhívást intézett az IT-cégekhez, kérve az illetékeseket, hogy ötletekkel, de leginkább PC-k felajánlásával segítsenek abban, hogy a fogva tartottak jobb esélyekkel indulhassanak majd a rácson kívüli életük kezdetekor.
A börtönök számítógépekkel és internethozzáféréssel való ellátása egyre gyakoribb (a Budapesti Fegyház és Börtön is már közel négy éve működtet számítógépes termet). De nemzetközileg ismert példa a jamaikai börtönökben indított rehabilitációs program is, amelynek ötletét 2000 májusában a Berkman Központ az Internetért és a Társadalomért (Berkman Center for Internet & Society) kutatási program vezetőjével közösen dolgozta ki a jamaikai szakminiszter; vagy a csehországi Kladno városa közelében található Vinarice fogházban indított internetes fórumról, amelynek révén a fogva tartottak – igaz ellenőrzés alatt, de – kommunikálhatnak a börtön szájtjára látogatókkal.
A rendszerint igen alacsony iskolai végzettségű fogva tartottak számára a társadalomba és a munkaerőpiacra történő (majdani) integráció szempontjából kulcsfontosságú lehet az informatikai írástudás megszerzése. Az internet használata és az online kommunikáció pedig komolyan hozzájárulhat szociális beilleszkedésük sikerességéhez.