A SaveAs hamarosan megkezdi a „sasszem” szoftver következő verziójának béta tesztjét, de közbenmegkezdik az előkészületeket az EagleEye kis- és középvllalati verziójának kifejlesztésére is. Éppen erre kapott a cég a Nemzeti Fejlesztési Terv Gazdasági Versenyképesség Operatív Programja (GVOP) támogatási rendszerének „Vállalati innováció támogatása” pályázatán közel 41 millió forintot, ami a több, mint 90 millió forintos projekt 45 százaléka. Ez az összeg a maximális támogatás, amit külföldi partner nélküli projektek esetében egyáltalán odaítélhetnek.
Gautier Tamás a cég ügyvezető igazgatója szerint egy ingatlaniroda címlistájának, egy utazási iroda ügyfélkörének, vagy egy ügyvédi iroda bizalmas dokumentumainak eltulajdonítása éppen olyan piaci anomália, mint egy nagy gyógyszergyár kutatási eredményeinek, vagy egy nagyvállalat felvásárlási szándékainak kiszivárgása. Ezért mielőbb szeretnék a piacon hozzáférhetővé tenni a szoftver kis- és középvállalkozók számára is használható verzióját.
A társaság 2002-ban kezdte fejleszteni EagleEye-t, amelynek speciális nagyvállalati verzióját már több cégnél is üzembe helyezték. A program lényege, hogy telepítését követően minden az adott rendszerben végrehajtott fájl műveletről, másolásról, mozgatásról, törlésről, nyomtatásról, egyéb fájl- és vágólap műveletről először az EagleEye értesül. A szoftver ilyenkor két lépést hajt végre: azonnal naplózza műveletet, s dönt a művelt engedélyezéséről, vagy tiltásáról. A döntéssel megakadályozza a védett dokumentumok kijuttatását, a naplózással pedig bármikor visszakereshetővé teszi a fájl teljes életútját. A naplózás akkor is megtörténik, ha az adott művelet a rendszert üzemeltető előzetes beállításai miatt végül nem engedélyezi. A rendszer lehetővé teszi különböző dokumentum karanténok létrehozását, minden karanténban meghatározható a hozzáférésre jogosultak köre, és az is, hogy a jogosultak milyen műveleteket végezhetnek a dokumentumokkal. Beállítható, hogy például, hogy ki az, aki kimásolhat fájlokat pendrive-ra, vagy infra porton keresztül mobiltelefonra, és ki az, aki ezt nem teheti meg. Így az adott karanténon belüli dokumentumokhoz a megfelelő jogosultságú személyek nyugodtan hozzáférhetnek, anélkül, hogy a dokumentumot bármilyen úton képesek lennének duplikálni, kinyomtatni, kimenteni, elküldeni. Ilyen műveleteket csak azok hajthatnak végre, akiknek erre engedélyük van.
A program idén Európai Minőség díjat nyert a világ legnagyobb számítástechnikai vásárán, a hannoveri CeBIT-en.
EU-pénz az EagleEye fejlesztésére
Utolsó frissítés:
A SaveAs Kft. csaknem 41 millió forintos EU-támogatást nyert az EagleEye szoftver kis- és középvállalati verziójának kifejlesztésére. A magyar számítógépes program képes megakadályozni a céges információk kiszivárgását, vagy kiszivárogtatását.