Amióta feltalálták az írásra alkalmas CD-t, azóta okoz fejtörést, hogy hogyan lehet a legegyszerűbben, a leghatékonyabban és nem utolsó sorban a esztétikusan nevesíteni adathordozóinkat. Sokáig csak a borítókba tűzött cetlik, az alkoholosfilc, majd az előre megírt etikettek, végül pedig a házilag is nyomtatható CD-re ragasztható matricák nyújtottak segítséget. A LightScribe-bal azonban most úgy nevesíthetők CD-k, hogy nem kell a szöveg lekopásától vagy elmaszatolódásától, vagy a matrica felpúposodásától tartani. A felirat vagy kép gyári minőségben rögzül a CD-k felületén, így a felhasználók a címkézéskor kiélhetik a kreativitásukat.
A LightScribe-bal ellátott notebookban egy meghajtó gondoskodik a CD lemez írásáról és a felület égetéséről is. A LightScribe lemezekbe azonosító jelet is éget a meghajtó, ezáltal az adathordozó azonosítható akár a lemez, akár a címke oldaláról. A rendszer beállítható úgy is, hogy csak a speciális lemezre írjon adatot vagy címkét.
A LightScribe rendszer segítségével lehetőség van logók és sablonok körkörös vagy vízszintes nyomtatására, s ezzel az előre elkészített grafikákat is alkalmazni lehet a címkézés során.
A meghajtó bár kicsi és kompakt, mégis nyomtatóként is funkcionál, így használatával szükségetlenné válik egy másik nyomtató alkalmazása. Az egyedi technológia másik nagy előnye, hogy a címkézés nem kíván tintát vagy festékpatront, ezáltal nincs szükség utánrendelésre és raktározásra, valamint nincs üzemkiesés sem a tinta kifogyása miatt.
CD-címkézés a meghajtón keresztül
Utolsó frissítés:
A HP egy újfajta CD- íróval felszerelt notebookokat dobott piacra. A Lightscribe nevű technológiával CD-írók képesek az adathordozó felületére soha el nem kopó grafikus jeleket rögzíteni.