Együttműködési megállapodást kötött az SAP és a Műegyetem

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A SAP Hungary Kft. és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem együttműködési megállapodást kötött. Az együttműködés kiterjed az oktatás és a kutatás-fejlesztés területére, az SAP Labs Hungary kutató-fejlesztő központ szakember-utánpótlásának képzésére, közös fejlesztésekre, valamint PhD képzésre és doktori ösztöndíjakra is.

A megállapodás célja az SAP érdekkörébe tartozó – elsősorban termelésinformatikai illetve gazdasági informatikai jellegű, a vállalatirányítási szoftverrendszerek innovatív fejlesztését is felvállaló – egyetemi oktatók, kutatók, doktoranduszok és hallgatók innovatív tevékenységének támogatása.

A megállapodás keretében az SAP vállalja, hogy távlati terveket készít a gazdasági informatikai képzés jövőjét, esetlegesen a Műegyetemen történő önálló szakként való beindítását illetően, valamint hogy alkalmazott kutatási, illetve kísérleti fejlesztéseket rendel meg az egyetemtől. Az SAP 50 millió forint értékben szoftver licencekkel támogatja az intézményt, valamint lehetővé teszi a BME hallgatói számára, hogy részt vegyenek a cég által szervezett képzésekben is.

A partnerségnek köszönhetően az egyetem figyelemmel kíséri az SAP munkaerő-piaci igényeit és lehetőségei szerint segítséget nyújt az SAP igényeinek megfelelő képzettségű, gyakorlatú munkaerő toborzásában. Az SAP számára fontos, hogy elegendő és megfelelően képzett informatikai és gazdasági szakember álljon rendelkezésére a tavaly elindult SAP Labs Hungary kutató-fejlesztő központ számára, amely a tervek szerint 2006 végére mintegy 300 szoftverfejlesztőt, közgazdászt, és logisztikust foglalkoztat majd. Az SAP világszinten nyolcadik K+F központja által fejlesztett Supply Chain Management megoldást a cég a világ minden táján értékesíti. A BME felnőttképzési programja keretében segíti az SAP foglalkoztatottjainak továbbképzését is.

„Az SAP Hungary Kft. ma a legtöbb szoftverfejlesztőt foglalkoztató cégek között van Magyarországon. Az SAP ismerete nagyban növeli az informatikai szakemberek elhelyezkedési esélyeit, ugyanakkor az SAP-nek, partnereinknek és ügyfeleinknek is fontos, hogy jövőbeli alkalmazottaik már az iskolapadban átfogó, mély és a gyakorlatban is használható SAP ismereteket szerezzenek. Reményeink szerint a most megkötött együttműködés hosszú távon megalapozza a piaci igényeknek megfelelő SAP képzést Magyarországon" – mondta a szerződés aláírásakor Vahl Tamás, az SAP Hungary Kft. ügyvezető igazgatója.

„Több éves munka után került sor erre az együttműködési szerződésre és aláírására. Az egyetem illetve egyik tanszéke megvásárolta az SAP rendszert, de az oktatásba való bevezetése csak a most aláírt együttműködési szerződés eredményeként válik lehetővé. Az egyetem által eddig is szavatolt magas szintű informatikai ismeretekkel közelítve a rendszerhez bízvást mondhatjuk, hogy végzett hallgatóink a kutatásban és az alkalmazói területeken egyaránt kitűnően helyt fognak állni" – mondta dr. Molnár Károly, a BME rektora a szerződés aláírása alkalmával.