Az eseményen részt vett Angela Merkel német kancellár is, aki az európai szakemberek technológiai együttműködése lenyűgöző példájának nevezte az elkészült szerkezetet. Az egymilliárd eurós költséggel megépült Columbus a legjelentősebb európai hozzájárulás lesz az ISS-programhoz.
Merkel, aki eredeti hivatását tekintve fizikus, beszédében hangsúlyozta, hogy a politika céljának kell lennie a magas szintű technológiai kutatások fejlesztése, mert a „tudományos teljesítőképesség önmagában felbecsülhetetlen érték”. Ígéretet tett rá, hogy Németország jövőre az Európai Unió soros elnökeként ennek figyelembe vételével alakítja ki a tudomány támogatását is célzó programját.
A henger alakú, 6,7 méter hosszú, 4,5 méter átmérőjű és 13 tonna tömegű űrlaboratóriumot május 30-án egy Beluga d'Airbus típusú repülőgép szállítja a Floridában lévő Cape Canaveral-i amerikai űrközpontba, ahonnan várhatóan 2007 második felében indítják el az egyik űrrepülőgép rakterében a Nemzetközi Űrállomásra. A Columbust 10 éves működésre tervezték.
Brémában átadták az ESA-nak a Columbus űrlaboratóriumot
Utolsó frissítés:
Ünnepélyes keretek között adták át kedden Brémában az Európai Űrügynökségnek (ESA) a Columbus európai építésű űrlaboratóriumot, amely a Föld körül keringő Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) csatolva segíti majd a súlytalanság körülményei közötti tudományos kutatásokat.