A Geoscience online nevű német weblap arról tudósít, hogy a Rajna-Majna síkságon az elmúlt 20 évben nagyon elszaporodtak a cserebogarak és a kezdeti remények, amelyek szerint a populáció magától összeomlik, nem teljesültek. Jelenleg több mint 9 ezer hektárnyi erdő van a cserebogarak „fogságában”. A Német Szövetségi Erdőgazdálkodási Intézet munkatársai most új eljárást alkalmaznak a cserebogarak ellen.
Természetes ellenségüket, egy gombát Beauveria brongniartii-t vetik be ellenük. A tudósok figyelmét az keltette fel, hogy már sok olyan lárvát és bogarat találtak, amelyek egy gombabetegségben pusztultak el. A művészet azonban az, ahogyan a gombát a lárvákhoz juttatják. Az új eljárás szerint vizes oldatban spriccelik szét az erdőben a gomba spórákat, ezt háromszor végzik el, hogy elegendő legyen a spóra töménysége a talajban, és ezáltal megfertőzhessék a cserebogár-lárvákat.
Az idei esztendőnek már meg kell mutatnia, milyen hatása van a spóráknak, ezért a következő hetekben a Rajna-vidéken helikopterekről permetezik a spóraoldatot.
Gombával védekeznek a cserebogarak ellen
Utolsó frissítés:
Németországban biológiai módszerekkel akarják megállítani a cserebogár-inváziót.