Napjainkban az informatika sokkal nagyobb mértékben fejlődik, mint ahogy azt a közszféra követni tudja. Fejlődési üteme messze meghaladja a többi iparágét, egyre összetettebb és bonyolultabb a technológia, amikhez egyre nagyobb teljesítményű számítógépekre lesz szükség, ezért arra kell törekedni, hogy a közigazgatás technológiai lemaradását pótolják, mégpedig költséghatékony módon. A Navigator véleménye szerint a költségek növelését nem kívánó, azonnal érezhető modernizálást jelentő megoldás az informatikai erőforrások szakértő szolgáltatóhoz történő kihelyezése, amely átlagosan 16 százalékos költségcsökkentést jelenthet.
© Navigátor Zrt. |
Mivel a jelenlegi rendszer egyik problémája, hogy a számítógépes munkaállomások jelentős része 3 évesnél régebbi, ami az informatikában elavultnak számít, már a jelenlegi költségkeretből megvalósított modernizáció is nagy lépést jelentene. Az IT outsourcing szolgáltató az üzemeltetés keretein belül az első 3 évben a technológiai fejlődést is szavatolja, majd az azt követő években már átlagosan évente nagyjából 15 százalék megtakarítás jelentkezhet.
Az elérhető megtakarítás az első 3 éves ciklusban több mint 5 milliárd forint éves szinten. Az egészségügy területén ez idő alatt megtakarítás nem mutatható ki, ezen a területen a többletköltések visszafogása mellett megvalósítható technológiai felzárkózás jelenti az előrelépést. Az első 3 éves ciklust követő időszakban, a technológiai update megvalósulása után az elérhető megtakarítás mai áron számítva elérheti az 5,8 milliárd forintot. A jelentős költségmegtakarításnak köszönhetően a Navigator az IT-erőforrás-kihelyezés piacának erőteljes felfutását vetíti elő Magyarországon.
Az informatikai erőforrások kihelyezése nem csak költséghatékonysági szempontok miatt előnyös az intézményeknek. A stabil informatikai környezet akadálytalan üzemeltetéséhez elengedhetetlen egy speciális szaktudású szakértői csoport alkalmazása. A közigazgatásban jellemző módon jelenleg belső munkatársak látják el ezeket a feladatokat, de hasonlóan a versenyszférához, itt is lehetőség van az informatikai erőforrás-kihelyezésre. A Total IT Outsourcing keretében (ahol az üzemeltetés mellett a teljes eszközparkot is bérelik), operatív lízinggel vehetők igénybe a munkaállomások, így az adott intézmény erőforrást vesz igénybe és nem terméket vásárol. A költségek átrendeződése és a költséghatékonysági mutatók javulása, a szerződésben garantált biztonsági színvonal, a folyamatos rendelkezésre állás és a speciális szakemberek általi azonnali probléma-megoldás mind az IT-outsourcing javára mozdítják a mérleg nyelvét.