A zsenik hűtlenebbek?

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Annak a nőnek, aki zsenihez megy feleségül, valószínűleg bele kell törődnie abba, hogy meg fogják csalni. Desmond Morris antropológus, etnológus, az emberek és az állatok avatott megfigyelője felmenti azt, akinek nem sikerül hűségesnek lennie, mivel nem ő, hanem DNS-e a felelős ezért.

A férfi génjeiben ugyanis megmaradtak a nyomai annak a történelem előtti vadásznak, gyűjtögetőnek, aki biztosította a faj fennmaradását - írta a Corriere della Sera című olasz napilap. Albert Einsteinnek tucatnyi szeretője volt - derült ki nemrég. Ez nem lepi meg Morrist. "Az igazság az, hogy ő, mint a legtöbb kreatív ember, bőségesen el volt látva a férfi legjellegzetesebb vonásával, a kockázat imádatával. Az ősembernek, ahhoz, hogy sikeresen vadásszon, meg kellett tanulnia bátornak lenni, kockáztatni és félelmét legyőzni. A fejlődéssel ez a vonás nem szűnt meg. Ez viszi a férfit ma az újításhoz, a feltaláláshoz, felfedezésekhez" - magyarázta.

A férfi ma is imádja a fizikai kockázatot, ő az, aki belép a hadsereg különleges alakulatába, aki felfedező útra indul a Déli-sarkvidékre, vagy új tudományos elméleteket dolgoz ki. A szexuális hódítások is vonzzák, de nem annyira a végkifejlet, inkább az udvarlás íze, a "zsákmány elejtése", a hozzá szükséges ravaszság, stratégia. "A csalás gyakorlatilag az ősi vadászat tökéletes metafórája" - fejtette ki az antropológus.

A történelem valóban tele van példákkal. Einsteinen kívül a nagy nőhódítók közé tartozott Bertrand Russell, akinek titkárnő, képviselő-feleség, sebész lánya, színésznő, tanárnők, lányainak nevelőnője voltak a szeretői. Picasso, Gauguin, Chaplin, John F. Kennedy szintén sok trófeával dicsekedhettek. Így minden hűtlen férfi elmondhatja, hogy illusztris társaságba kerül.