Megalakult az eScience Regionális Tudásközpont az ELTE-n

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) támogatásával megalakult az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) eScience Regionális Tudásközpontja (RET) - közölte az ELTE.

Az eScience Tudásközpont 2008-ig nyert támogatást különböző kutatási projektekre, amelyek kezdeti tevékenysége a bioinformatika, a hálózati informatika és a virtuális obszervatórium köré csoportosul. A központ költségkerete a teljes időtartamra összesen 1100 millió forint, amelyből 800 millió forintot az NKTH biztosít, a további 300 millió forint pedig a program megvalósításában közreműködő konzorcium által vállalt önrész - olvasható a központ által kiadott háttéranyagban.

A RET célja, hogy összekapcsoljon jelenleg külön kutatott biológiai, fizikai, matematikai és informatikai tudományterületeket, és e négy tudományterület eszközeit, módszereit ötvözve új kohéziót hozzon létre.

Tevékenységét vállalati partnerekkel közösen, külső források igénybevételével végzi, és a megszerzett tudást visszajuttatja az oktatásba, valamint segíti az új egyetemi szemléletmód kialakítását. Az elért eredmények hasznosítását az ELTE Tudás- és Technológiatranszfer Iroda végzi.

A Kutatás-fejlesztési Pályázati és Kutatáshasznosítási Iroda 2005-ben hirdetett pályázatot Regionális Egyetemi Tudásközpontok létrehozására és működésének támogatására a Pázmány Péter program keretében. A pályázat átfogó célja a világ élvonalába tartozó tudományos és technológiai innovációs egyetemi központok létrehozásának elősegítése annak érdekében, hogy olyan szakterületi és regionális vonzáscentrumok jöjjenek létre, amelyek kiemelkedő kutatás-fejlesztési, technológiai innovációs tevékenységet folytatnak, intenzíven együttműködnek a gazdasági szférával, és ezáltal ösztönzőleg hatnak a régiók technológiai és gazdasági fejlődésére.