Az elsősorban nyomortelepek vagy menekülttáborok lakóinak szánt lebomló műanyag tasak jól zárható. Belső felületét vékony karbamidréteg borítja, amely a vizelettel vagy széklettel találkozva szénvegyületekké, illetve trágyázásra alkalmas ammóniává bontja le az egyébként környezetszennyező anyagot.
A tasakban 2–4 hét alatt elpusztulnak a máskülönben évekig fertőző kórokozók. A Peepoople márkanevet a szóban forgó anyagok angol becenevéből képezték. Ha elterjedne a tasakok használata, gyorsan csökkenne a vizekbe jutó fertőző anyagok mennyisége. Zacskókat vagy szatyrokat manapság is használnak ilyen célra a nyomortelepeken, de a környezetet szennyezve széthajigálják őket.
A már több országban – legutóbb a földrengés sújtotta Haitin – tesztelt Peepoople egyik előnye, hogy egy tasak csak 2-3 dollárcentbe kerül, így viszonylag olcsón mérsékelhető a járványveszély. Az először 2006-ban gyártott Peepoople tömegtermelése az év második felében kezdődik meg. Tervezik azt is, hogy a trágyázásra használható teli tasakok visszaszolgáltatóit szerény összeggel díjaznák.
Életmentő tasakok
Utolsó frissítés:
Környezetkímélő és higiénikus, egyszer használatos toalettet talált fel Anders Wilhelmson svéd építész. A repülőgépekről ismert zacskó hasonmásai nem tűnnek nagy dolognak, de fontosságukat jelzi, hogy ENSZ-adatok szerint a világon több mint kétmilliárd embernek nem jut higiénikus illemhely, ezért percenként négy gyermek hal bele az egyébként elkerülhető fertőző betegségekbe.