Miként lehet joysticket csatlakoztatni egy érintőképernyős eszközhöz és van-e értelme? Nos, előbbire a Logitech már megadta a választ, utóbbit pedig mindenki kénytelen lesz maga eldönteni. Mi azért megpróbálunk egy kis támpontot adni a dologhoz.
Szóval adott ugyebár az iPad és a rajta elérhető rengeteg játék, amelyeknek egy részét a képernyő (alapértelmezésben) bal alsó sarkában megjelenő kis virtuális joystickkel irányíthatjuk. Ez eddig rendben is van, csak éppen az ember ujja hajlamos - támpontok híjján - elkalandozni a képernyőn, aminek a következménye játéktól függően: látványos autóbaleset, golyó általi halál, esetleg lezuhanás egy szikláról. Még így virtuálisan sem túl jó átélni mindezt.
A Logitech Joyscticket az iPad sarkára rögzíthetjük, a régi jó "pattogós béka" által is népszerűsített tapadókorongok segítségével. Ha ez megvan, a spirál formájú műanyagnak (hivatalos nevén tekercsrugónak) és a rajta található kis gombnak köszönhetőn már nem csúszhat ki az ujjunk a vezérlőnek helyet adó területről. Gyakorlatilag a virtuális joystick fölött "lebeg" egy fizikai változat, amely használat közben, érzetre nagyon emlékeztet a hagyományos, játékkonzolos irányítókra (a rugós megoldásnak köszönhetően automatikusan vissza is tér a középpontba, mint egy normál joystick).
Néhány játékkal hosszabb távon is kipróbáltuk és arra jutottunk, hogy adott esetben valóban kényelmesebb így játszani, legalábbis az mindenképpen praktikus, hogy van "visszajelzésünk" arról, meddig csúsztathatjuk az ujjunkat. Persze van egy halom játék, ahol nem vesszük hasznát, mert más az irányítási metódus, de ahol a szokásos virtuális joysticket kapjuk, ott nyugodtan bevethető (kicsit azért szokni kell). Azt már mindenki döntse el maga, hogy megér-e neki a dolog 5 ezer forintot, vagy inkább bevállalja, hogy néha elveszítse a kontrollt a táblagépes játékokban. Az aprósághoz egyébként kapunk egy dizájnos kis fekete tokot is, szóval a sérülésmentes hurcolása is könnyedén megoldható.