December 6-án San Francisco-ban Antoine LeBlond, a Windows webes szolgáltatások üzletágának igazgatója további számos részletet nyilvánosságra hozott a Windows Store lehetőségeiről, elsősorban persze - egyelőre - a fejlesztők számára. Ezek alapján megudhattuk, hogy a Windows Store-t egyszerű kezelni, könnyű rá fejleszteni, az alkalmazásokat feltölteni, és azokat értékesíteni. Maga a Store egy gyors, teljes képernyőre kiterjedő, HTML5 és JavaScript alapokon nyugvó Metro stílusú alkalmazás. Ezen keresztül a programozók mintegy 231 piacon több mint 100 nyelven publikálhatnak alkalmazásokat a Windows 8 platformjának piacterén.
Maga a Windows 8 több szempontból is remek lehetőséget nyújt a fejlesztők számára. Az egyik ilyen szempont a gazdaságosság, mivel a Windows Store-ban publikált legjobb alkalmazások a befolyt bevétel nagyobb hányadához jutnak hozzá. Az iparági sztenderdeknek megfelelően az alkalmazások árának 70 százalékát kapják meg a készítők, ám a 25 ezer dollárnál több bevételt generáló alkalmazások fejlesztői ennél magasabb, 80 százalékos részesedést kapnak. Ha egy fejlesztő az Egyesült Államokon kívül értékesíti applikációját, a 25 ezer dolláros határt a helyi pénznemben határozzák meg.
A Windows Store-ban a fejlesztők ugyanazokat a technikai teszteket végezhetik el az alkalmazásaikon, amelyeket a Microsoft szakemberei végeznek el az alkalmazás közzététele előtt. A fejlesztők továbbá végigkövethetik az applikációkat teljes életciklusuk alatt. Eldönthetik, hogy saját, vagy a Microsoft által rendelkezésre bocsájtott fejlesztői eszközöket használják, amelyért a Microsoft nem számít fel semmilyen külön költséget.
A Microsoft célja az alkalmazások minél szélesebb körű promóciója az applikációs listák, a próbalehetőségek, a Bing keresőrendszere és az Internet Explorer 10 segítségével.
A Windows 8 végleges változatának megjelenésével a Windows Store is ugyanannyi nyelven lesz elérhető, mint a Windows jelenlegi változata.