Nem is olyan régen írtunk a HTC Radarról, amely a cég egyik Windows Phone 7.5-öt futtató okostelefonja. Mindez csak azért érdekes, mert a HTC Rhyme első ránézésre nagyon emlékeztet a Radarra, de persze mindez csak pár másodpercig tart, utána az előlapon is feltűnnek a különbségek, a hátlap pedig már teljesen más. A fő különbség persze az, hogy míg a Radar Windows Phone rendszer kapott, addig a Rhyme Androidot.
A készülékkel a cég elsősorban a hölgyeket igyekszik megfogni, akik a visszafogott vonalvezetésű telefon vásárlásakor kellemes színösszeállításokból választhatnak.
Sőt, a Rhyme-hoz tartozik egy Charm fantázianevű, zsinóron lógó "kocka" is. Ennek egyik vége a telefon füles csatlakozójába dugható, a másik pedig kilógatható a táskából, így zajos környezetben, vagy lehalkított telefon esetében is látjuk amikor hívnak minket, vagy üzenetünk jött. Ilyenkor világítani kezd a kocka. Az egészhez társul még egy visszafogott vonalvezetésű, fehér tok is, amely lehet, hogy a többségnél a fiókban marad majd, mert nagyjából arra jó, hogy mire kimasszírozzuk belőle a telefont, addigra tuti letegye a vonal túlsó végén, aki hívott. Ránézésre azt sem gondolnánk, hogy különösebben kitágulna idővel. De ha úgyis a kiegészítőknél tartunk, említsük meg, hogy a dobozban dokkolót is kapunk, amelybe belefektethetjük a telefont. Ilyenkor teljesen egyedi felület jelenik meg a képernyőn, amelyről elérjük a legfontosabb funkciókat (például a zenelejátszást) és persze egy órát is látunk. A kis dokkoló hangszóróként is működik, így a zenehallgatás is megoldható vele.
A mérete ellenére meglepően jól szól, de azért hifi minőséget ne várjon senki. A dokkoláskor beugró felület kényelmesen használható, ami fontos, azt elérjük, viszont azzal érdemes számolni, hogy a Bluetooth ilyenkor automatikusan bekapcsol (persze a dokkoló egyben tölt is, így ebből a szempontból ez mindegy). Ami ennél nagyobb poén: beállíthatjuk, hogy dokkoláskor automatikusan kapcsoljon hotspot üzemmódba a telefon, így wifi pontként is használhatjuk és ezt még csak kapcsolgatni sem kell minden alkalommal.
A kiegészítőkkel tehát már nyeregben is lehet HTC Rhyme, lássuk végre magát a telefont.
Átlag Android, a jobbak közül
Őszintén szólva nem nagyon találtam semmit az Rhyme-ban, ami kiemelné a minőségi Androidos okostelefonok sorából. De legalább ebbe a sorba tartozik, az is valami! Egy 1 Ghz-es Qualcomm processzorral és Andreno 205 grafikus vezérlővel ellátott készülék, 3,7"-os S-LCD kijelzővel (480x800 pixeles felbontással). A sebességével tehát nincs gond, a képe is szép, a ház anyagára és összerakására pedig senkinek egy rossz szava nem lehet. Az egész úgy korrekt, ahogy van. Csatlakozókban nem dúskál, van egy Micro USB és egy jack a fülesnek, s ennyiben kifújt, leszámítva persze a hátoldali kamera alatt látható három kis "arany pöttyöt", amelyek nem elfuserált dizájn elemek, hanem a dokkoláshoz szükséges érintkezők. A hátlap alatt még egy MicroSD bővítőhelyet is találunk.
Rendszernek egy Android 2.3.5-öt kapunk, természetesen HTC Sense kiegészítéssel, sőt, Sense 3.5-tel, ami egyelőre még kuriózum. A HTC felületi átalakításait mi nagyon szeretjük, a Sense 3.5 most kicsit visszafogottabbnak tűnt, de ezt sem negatívumként jegyezzük meg.
A HTC stílusú alkalmazások (naptár, zenelejátszó) és widgetek mellett a cég nem fukarkodott a hozzáadott szoftverekkel sem, íme a legfontosabbak: Adobe Reader (PDF-ek olvasgatásához), Átvitel (régi telefonról emelhetjük át az adatainkat), Feljegyzések (képes-, hangos-, szöveges-, jegyzeteléshez, ráadásul szinkronizálható az Evernote-tal), Feladatok (tennivaló lista), Friend Stream (Facebook, Twitter), a szolásos HTC Hub és HTC Likes (programok, csengőhangok, skinek letöltéséhez) stb. Ezen felül kapunk még Polaris Office mobil irodai csomagot is, dokumentumaink és táblázataink olvasásához és szerkesztéséhez. Van még Zseblámpa alkalmazás (a hátoldali LED-et kapcsolgathatjuk vele), E-book olvasó, Média megosztás (DLNA funkciók) és HTC Watch is. Utóbbi nálunk egyelőre csak filmelőzetesek megtekintésére használható.
Amit még fontos tudni: a Rhyme alapból Dropbox és Evernote integrációval vár minket, így a jegyzetek felhőbe küldése, vagy a nagyobb fájlok megosztása egyaránt gyerekjáték vele. Rádiózhatunk is, de sajnos itt is csak akkor, ha a fülest csatlakoztatjuk, ráadásul kicsit extrém módon a rádió nem használható, ha dokkolunk.
A Rhyme egy 5 megapixeles kamerát kapott, ami a fotózáson kívül 720p-s videók rögzítésére is alkalmas. Nem helyettesít rendes kamerát, a fotók elég zajosak, szóval nagyjából hozza az átlagos mobil fényképezőgépek lehetőségeit (pedig a szoftverben rengeteg beállítási lehetőséggel játszhatunk). A Bluetooth 3.0 és a Wifi 802.11n itt sem maradhatott ki, az 1600 mAh-s akku pedig egészen jól bírja az átlagos - okostelefon - használat mellett.
Mindent összevetve a Rhyme egy kifejezetten jól sikerült androidos mobil, amely ugyan nem emelkedik ki a mezőnyből, de cserébe egy halom extrával felvértezték, hogy csábítóbb legyen, elsősorban a hölgyek számára. Akinek bejön, 130 ezer forint körüli áron vásárolhatja meg. A készülékről további fotók és képernyőképek láthatók galériánkban.