Korábban írtam már a Windows 8 Developer Preview változatáról, összefoglalva, hogy mi mindenre lesz majd képes a Microsoft következő rendszere. Eddig mi is csak asztali gépeken és notebookokon teszteltük a korai verziót, ami ahhoz képest, hogy béta előtti változat, egészen jól teszi a dolgát, de azért az egyértelmű, hogy az új Start képernyő és a "Metro-stílusú" alkalmazások igazán kényelmesen egy tableten használhatók.
Az Acer jóvoltából pár napra vendégül láttam (újra) egy Acer Iconia TAB W500-as tabletet, amelyen ugyebár eredetileg Windows 7 fut. De mivel felhatalmazást kaptam, hogy szabadon likvidálhatom a tesztpéldányról, ezt meg is tettem és telepítettem rá a Windows 8 Developer Preview változatát. A korábbi Acer Iconia TAB W500 tesztben azt írtam, jól jönne a gépnek a Windows 8 a Windows 7 helyett… Továbbra is tartom ezt az állítást! A cikk végén ott egy közel 8 perces videó, amelyen látható, hogyan teljesít a Windows 8 DP az Iconián. Előtte még összefoglalom röviden írásban a telepítés menetét.
A folyamat teljesen zökkenőmentes volt. A Windows 8 DP-t egy USB kulcsról tettem fel (a letöltött ISO fájlból a Windows 7 USB DVD Download Tool segítségével könnyen elkészíthető a bootolható pendrájv). A bootoláshoz az Iconia BIOS felületén át kell állítani a bootolási sorrendet, amihez viszont egy USB billentyűzetre is szükség van (szerencsére az Iconián van két USB, így egyszerre csatlakoztatható a billentyűzet és a pendrájv is).
Ha ez megvan, egy teljesen hétköznapi Windows telepítésen kell csak átesnünk, ami szinte teljesen automatikus. A Windows 8 DP a Bluetooth kivételével minden más összetevőt felismert a gépben, így a telepítés és az első konfigurálás (felhasználói fiók létrehozása, wifi kapcsolat megadása stb.) után teljes pompájában működött minden. A Windows 8 DP sokkal kellemesebben fut az Iconia TAB-on, mint a Windows 7, s mivel a felületet is részben táblagépekhez igazították, az egész sokkal használhatóbb így. Persze a Developer Preview még erősen kezdeti stádiumban van, egyszer sikerült összetalálkozni a barátságos ám szomorú "kék halállal" is. De ezt leszámítva nagy problémákba nem ütköztem (a teljesítmény egyelőre változatos volt, ahogy az egy béta előtti verzióhoz "illik", a logout például hol villámgyorsan ment, hol pedig elszöszölt a rendszer akár percekig is). De nem húzom tovább az időt, jöjjön inkább a videó…